Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Je možné udělat injektáž betonové stěny ve sklepě z vnitřní strany? Mám 4 lokální ohniska pronikání vody. Jelikož je dům v nížině, kde je v zimě vysoká spodní voda, tak ve čtyřech místech bude porušená stará izolace a dané místa vlhnou. Nebude to vzlínající vlhkost zespod, ale spíše porušená izolace a lehký průnik vody. V létě při ústupu spodní vody je i ústup vlhnutí stěny.
Ventilátor vlhkou stěnu vysušuje, ale z dlouhodového hlediska to není ideální. Je tedy možnost nainjektovat dané ohniska? Prosím o zvolení správného materiálu.
Děkuji

  • Martin Machálek stáří dotazu 2 měsíce dní
  • last edited 2 měsíce dní
  • You must to post comments

Ve Vašem případě doporučuji polyuretanovou injektáž. Ta je určena pro zatěsnění lokálních průsaků a průtoků vody skrz stěny a stropy staveb, kde působí tlaková voda, která z důvodu narušení těsnosti vnější hydroizolace protéká v lokálních místech do podzemních místností apod. Vysvětlení najdete na tomto odkazu: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/polyuretanova-injektaz/
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,máme v bytovém domě vlhkou stěnu s plísní.Stěna je přistavěná ke skále a svislá izolace zřejmě není,nebo nefunguje.Vodorovná izolace nemá smysl,voda jde do stěny z boku.Je nějaký systém,který byste doporučili?
Na kolik by cca vyšel sanační materiál na plochu stěny 20m2.
Děkuji,Cimburek.

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Cimburku,
pokud je vše tak, jak popisujete, vidím smysluplné řešení v provedení gelové rubové injektáže. Zde Vám vkládám odkaz na podstránku, kde je tato metoda vysvětlena. Cena je vyšší, ale je to jediná injektážní metoda, jež dokáže vytvořit svislou hydroizolaci bez možnosti přístupu, výkopu apod. To je i Váš případ. Mám s ní velmi dobré zkušenosti. Cena realizace je vyšší, ale je to dáno vysoce sofistikovanou technologií provedení a spotřeby akrylgelu na 1 m2 svislé plochy. Cena na českém trhu se pohybuje mezi 7 – 9 tisíci Kč/m2.
Zde je odkaz na tuto bezesporu zajímavou metodu: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/gelova-injektaz/
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268