Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, prosím o radu, jak správně postupovat v případě injektáže u zdiva z cihel, ovšem s „vymletou“ spárovací hmotou (viz obrázek). Správný postup je doplnit spárovací hmotu a po zaschnutí provést následné vrty a injektáž, je to tak?
Děkuji,
Ondra

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Ondro,
Váš návrh je v pořádku. Musím ale říci, že vyškrábané spáry se před injektáží maltou obvykle nevyplňují. Nicméně, to není nic proti ničemu, co navrhujete. Můžete takto očištěné zdivo ošpricovat sanačním podhozem, zejména a silněji v místě spáry, a dřevěným hladítkem zahladit místo spáry. Jen si spáru „neztraťte z očí“, ale myslím si, že toto není technický problém. Tím se vyškrábaná spára téměř dorovná se svislou rovinou cihel a to je to, o co Vám jistě jde. Samozřejmě i klasickým způsobem, tj. spárovací lžící anebo vhodným aplikátorem, můžete vyplnit spáru, která je určena pro krémovou injektáž. První postup pro vyplnění spáry je rychlejší. Po vyplnění spáry maltou ponechte technologickou pauzu cca 1 týden. Pak můžete začít s vrtacími pracemi. Poznámka na závěr: Vaši myšlenku a důvod dotazu chápu, ale chci vysvětlit, proč jsem okomentoval běžnou praxi bez námitky. Ono je to totiž vlastně v pořádku i bez vyplnění spáry. Injektážní krém se vsákne nejen do spáry, ale ve vrtech je takové množství emulze, které nasycuje zdicí materiál i do značné vzdálenosti od spáry. Systém AquaStop Cream není určen jen pro zdivo se spárami. Jak jsem už vysvětloval, emulze se vsákne nejen do spáry, ale ve Vašem případě i do cihelné řady nad spárou a ještě intenzivněji do cihelné řady pod spárou. A tady je to vysvětlení. Tím vznikne vodoodpudivý pás v celkové výšce cca 80 – 100 mm, a to nejen ve zdivu, ale i na povrchu. Kdyby spára byla doplněna maltou až při omítání, nahozená omítka bude ve styku s již izolovanými plochami pod i nad spárou, a omítáním doplněná spára tak nemůže způsobit přemostění vlhkosti, z čehož jste měl asi obavu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268