Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

chystám se řešit problém se vzlínavou vlhkostí pomocí vaší krémové injektáže. Jedná se o materiál Porfix, kde v kontaktu s deskou (jedná se o malou kůlnu) chybí lepenka – je zděno přímo na desku. Jelikož jsou tvárnice výšky 25cm lze provést jednotlivé vrty přímo do porfix tvárnice (nikoliv do zdící spáry) aby byl zachován efekt hydroizolace injektáží? Děkuji.

S pozdravem Mirek

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Mirku,
u těchto typů tvárnic se spáry nevyužívají. Tvárnice jsou lepené stavebním lepidlem k sobě, a tak se sice o spáru jedná, ale pro krémovou injektáž naprosto bezvýznamnou. Tvárnice Porfix, ale např. i Ytong, jsou vysoce porézní, injektážní emulze AquaStop Cream se proto šíří velmi snadno a výsledky jsou naprosto spolehlivé. Vrtejte ve výšce nad podlahou mezi 40 – max. 50 mm, pokud budete vrtat v místnosti, budete velmi blízko u podlahy a v této výšce jste schopen vrty zhotovit ve vodorovném provedení, tj. kolmo ke svislé rovině. Při vrtání z venkovní strany se k nule podlahy při správném odměření a nižším okolním terénu můžete ještě o nějaký ten centimetr přiblížit. Pokud bude mít porfixové zdivo v momentě prováděné injektáže velmi malou vlhkost, zkraťte osové vzdálenosti o dva centimetry, takže byste vrtal v osových vzdálenostech po 80 mm. V případě, že tyto tvárnice budou zavlhlé, což předpokládám, že je Váš případ, vrtejte v osových vzdálenostech po 100 mm. Výsledky u těchto materiálů jsou vynikající. Níže Vám vkládám link s ukázkou porfixové tvárnice, která stojí již čtvrtým rokem v nádobě s vodou. Zde je i ukázka ve 3D, z níž je viditelné, ale i měřitelné vlhkoměrem, kde se vzlínající vlhkost trvale zastavila. Tato tvárnice je kdykoli k vidění v místě naší provozovny v Rudné. Odkaz na ukázku: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/fotogalerie/foto/sanace-injektaz-porfix/
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268