Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, v létě mám v plánu dělat injektáž od vaší firmy, zajímalo by mě zda to nic neudělá s vnitřními omítkami, jsou nově dělané, některé místnosti jsou i vymalované, tak zda to neudělá nějaké fleky, injektáž je jen prevence dům nebyl vlhký. Děkuji za odpověď Blažek

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Blažku,
Vaše otázka byla zřejmě zčásti „inspirována“ dotazem, který byl položen před Vámi. Jedná se o dotaz s nadpisem „Injektáž přes omítky“.
Ve Vašem případě a dle Vámi popsaného stavu omítek, ale i jiných okolností je to přesně ten ukázkový případ, kdy lze omítky ponechat a zeď izolovat proti vlhkosti. Ale Váš dotaz je přece jen trochu jiný.
Ano. Omítky se stanou nedílnou součástí chemické podřezávky, a tak si myslet, že nevznikne v místě injektážní linie nějaká změna, by bylo trochu naivní. Nedomnívám se ale, že byste pojal tuto myšlenku, Vám se nejspíše jedná o to, jak povrch omítek a malby vrátit do původního stavu. Faktem zůstává, že vrty po injektáži se budou muset zednicky zapravit, že tedy musejí proběhnout drobné zednické a malířské práce. Ve Vašem případě bych doporučil tento postup povrchové úpravy, který se mi jeví jako nejjednodušší. Po provedené výplni vrtů můžete vrty uzavřít námi dodávanou polystyrénovou zátkou. Zátku zatlačíte do vrtu o jeden až dva milimetry hlouběji, než je rovina povrchu omítek, a místo vrtu se zátkou dohladíte štukem za pomoci malého filcového hladítka, např. pro štukování špalet. Takto zednicky zapravíte místa po injektáži. Vy asi ale máte na mysli i ty „fleky“, které vznikají na povrchu zdiva v okolí vrtů. Ve Vašem případě tomu bude v okolí injektáže na omítce. Po vyplnění vrtů injektážním krémem AquaStop Cream se zatmavení postupně zvětšuje a připomíná mastnotu. Nejedná se však o organickou mastnotu nějakého druhu tuků či ropných maziv, kterou si všichni umíme přestavit, ale jedná se o zatmavení hydrofobními anorganickými chemickými látkami silan siloxanů. Ty se však postupně navazují na minerální podklad a chemický proces se po několika týdnech až měsících ukončí. Takže „mastnota“ není klasickou mastnotou, typu tuků nebo maziva, ale jde o trvalou hydrofobizaci prosyceného stavebního materiálu s pevnou a dále již nerozpustnou vazbou. Zatmavení, které by se při běžném postupu skrylo pod novými omítkami, je myslím po nějakou dobu „únosné“, ale chápu, že je to vzhledově a dlouhodobě nežádoucí. Zatmavení povrchu se po několika měsících může snížit, ale vodoodpudivost se samozřejmě nesníží. To je myslím nejdůležitější. Ale tato doba může být pro někoho příliš dlouhá, a tak se oprava povrchu dá urychlit. Oprava barevnosti povrchu je vcelku jednoduchá. Po provedené injektáži a po zednickém zapravení vyčkejte cca 2 měsíce a následně tato místa zaizolujte malířskou izolací skvrn, např. sprejem na překrytí skvrn „PRIMER PLASTIK TECH izolační na skvrny“. Pokud máte stabilní malbu, nabízí se místa po provedené injektáži následně přemalovat, nebudete tak muset vymalovat celou stěnu. Ale rozsah malířských prací je již na Vašem rozhodnutí a potřebě.
S přátelský pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268