Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, ideme rekonštruovať starý rodinný dom kde je potrebné spraviť vodorovnú hydroizolaciu. V tejto súvislosti keď už dáme dole 1,5m omietky, chcel by som obiť steny až po strop a namiesto omietky nalepiť na steny sadrokartón na tzv. buchty. Chcel by som sa spýtať či treba steny nejak ošetriť, keďže som sa tu v poradni dočítal že penetrácia nie je moc vhodná. Ďakujem za odpoveď

  • You must to post comments

Dobrý den,
vcelku jsem Vašemu dotazu porozuměl. Omítky budou odstraněny od podlahy až ke stropu, následně provedete chemickou, anebo mechanickou podřezávku zdiva. To je primárně ten nejdůležitější krok v sanaci zdí! Předpokládám, že když jste na naší poradně, rozhodl jste se pro Systéme AquaStop Cream. Nicméně, pokud vše uděláte správně, zdivo postupně vyschne, a to nezávisle, zda bude zeď obložená s malou technologickou pauzou po injektáži sádrokartonem. Je totiž i druhá strana zdiva, kam se vlhkost může odpařovat, ale je samozřejmě vždy výhodnější zeď obložit sádrokartonem, až bude mít zdivo nižší vlhkost, nejlépe už žádnou. To je myslím jasné.
Následně zeď obložíte sádrokartonem, ale nepoužijete postup montáže sádrokartonů do profilů, ale, jak píšete, na „buchty“, což by mělo být na maltové „terče“. Tím Vám vznikne mezi sádrokartonem a zdí, mimo místa maltových „buchet“, mezera v šíři dle výšky maltového terče. Předpokládám, že tento postup jste si zvolil, protože zeď je značně nerovná, a bude tak pro Vás jednodušší ji takto srovnat, a tím esteticky a finálně zakončit než celou plochu zdi opětovně naházet omítkou. Předpokládám, že je to tento důvod. Ptáte se na ošetření režného zdiva, tj. zdiva zbaveného omítek, které ale bude za sádrokartonem.
Při použití penetrace ve Vašem případě i na bázi akrylátů a plastifikátorů nevidím nic, co by mělo Vaše počínání a výsledek ohrozit. Při vytvoření spolehlivé vodorovné hydroizolace u podlahy, která trvale zabrání působení vzlínající vlhkosti, zeď vyschne, a tím by se za sádrokartonem neměly vytvářet plísně, jelikož by se tam neměla ani zvyšovat vlhkost. Tyto předstěny, předsazené zdi s mezerou apod., se obvykle zhotovují pro zakrytí vlhkých zdí bez odstranění příčiny, a to je samozřejmě špatně. Vy ale máte v úmyslu zdi trvale odvlhčit. Ošetření povrchu zdí, když budou zakryty sádrokartony, ale nevidím jako důležité. Není to však nic proti ničemu. Pokud bych Vám ale měl doporučit přípravek, který je prodyšný, a přesto povrch zdi zpevňuje, což je asi důvod pro použití penetrace, jedná se např. o tento: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/aquastop-sanfix-10-l-zpevnujici-hydrofobni-nater/.
Penetrace s disperzemi a akryláty nedoporučuji používat pod sanační a klimatické omítky, případně pod jejich štuky apod.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268