Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den!

Jaký máte názor na vyrovnání opukového zdiva cementovou a bitumenovou stěrkou, následně zaklopením růžového polystyrenu a obestavbou z 5cm tvarovek lepených vzhůru, pod nimi drenáž a před obestavbou drenáž v kupě štěrku a zasypáním zeminou?
Vše bez injektáže?

Mohlo by to fungovat?
Vnitřní prostory vykutány, podél obvodu drenáž do komínků, zasypáno sklopěnovým granulátem a zabetonováno…Beton pomazán tekutou lepenkou přes okraje zdiva (a 10cm vykutané opuky) a ještě dalších 15cm vzhůru..
Nopovka veku se nezdařila zastavit vlhkost..

Děkujeme za případná infa..

  • You must to post comments

Dobrý den.
Nejprve k té první části Vašeho dotazu. Postup sanačních prací je v obecné rovině v pořádku. Jen bych doporučil pod drenážní potrubí zhotovit betonový odtokový vyspádovaný žlábek. Betonový žlab v mírném spádu se povrchově také natáhne bitumenovou hydroizolací AquaStop Bitumen 2K https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf a hydroizolační stěrka se napojí na svislou hydroizolační stěrku ve výkopu. Dále mi ve Vašem popisu chybí geotextilie drenážního rukávu. Přesně nevím na co se ptáte větou,, Vše bez injektáže?,,. Vámi popsaný postup zhotovení svislé venkovní izolace řeší příčinu zavlhání podúrovňového zdiva jen z bočního směru. V případě dožilé anebo chybějící vodorovné hydroizolace pod zdivem působí ještě jeden směr dotace vlhkosti a to od základů. Pokud tomu tak je, je potřeba zhotovit, doplnit např. injektáží, dodatečnou izolaci v příčném řezu zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti.Tím bude odstraněna i druhá příčina zavlhání obvodového zdiva. V případě, že by se prováděla injektáž Systémem AquaStop Cream, je vhodnější injektáž zhotovit z vnitřních prostor a to z důvodu, že velmi pravděpodobně nebude výkop dostatečně široký pro délku vrtáku, vrtačky a manipulační prostor pracovníka. Zde se můžete podívat na schématický řez domu, který je částečné podsklepený: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/schematicke-znazorneni-pouziti-nasich-produktu/

Druhá část Vaší otázky. Je to postup, který jste si zvolili pro zhotovení nové skladby podlahy, včetně její hydroizolace. Hydroizolační vana by měla být zhotovena až po dokončené injektáži, jelikož by se měla napojit na injektážní linii a to vytažením hydroizolační vany na svislé konstrukce s přesahem cca 50 mm nad výšku injektáže.

S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268