Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
zhruba před deseti lety, jsem provedl drenáž kolem RD, bohužel jsem neprovedl svislou izolaci základu a jen jsem použil nopovou folií a vysypal lomový kámen. I tak to hodně pomohlo. Nyní bych chtěl použít vaší metodu na ošetření zdiva proti vzlínající vlhkosti a proto se ptám, zda to nebude zbytečně vynaložené úsilí. K domu, dům je postaven v sedmdesátých letech. Je celý podsklepen, dle mého je skladba taková: základový pás cca 45 cm na něm pak vyzděná cihla 15 cm a z vnitřní strany a zbytek beton. Tak to to je na úroveň terénu, pak již následuje opět cihla asi 30 cm a žulový sokl. Od spodní části základu až po terén je nopová folie a kolem vysypán lomový kamen. Sanaci zdiva bych chtěl provést zhruba 5 cm nad podlahou nebo v první spáře cihly. Podlahy jsou betonové s přídavkem alkizu a položená slinutá dlažba.

Děkuji Klein

  • Jiří Klein stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Kleine.
Vše záleží především na současném stavu, potřebách, představách a možnostech.
Ta tři kritéria plně neznám, ale to čtvrté kritérium ano. Máte možnost dokončit sanaci Vaší spodní stavby. Dle Vašeho popisu jste odkopem vybudoval drenážní těleso a vložením svislé hydroizolace za použití nopové folie, velmi pravděpodobně polyethylen (HDPE) s výškou nopu 8 mm, kterou také považuji za nekvalitní hydroizolaci, jste u podúrovňového zdiva zamezil dotaci vlhkosti z bočního směru, která mohla být procentuálně vyšší, než i v současné době působící dotace vzlínající vlhkosti od základů (proto to zlepšení stavu), která bude velmi pravděpodobně působit i u zdiva vnitřního. Podlahu máte vcelku spolehlivě vyřešenou. Poslední hydroizolace opravdu chybí v příčném vodorovném řezu obvodových a vnitřních zdí. Tento poslední krok se nabízí a je reálný, jen je potřeba vše zhotovit dle skladeb a druhu zdiva. Výšku linie injektáže zhotovte co nejblíže k podlaze sklepních místností, jak popisujete v dotazu, jen dejte pozor, abyste si u obvodového zdiva vrtem neporušil vnější hydroizolaci a to provrtáním obvodového zdiva skrz. Ale v technologickém postupu pro Systém AquaStop Cream je dané pokrácení vrtů cca.o 40 mm, než je skutečná tl. zdiva a tak při troše opatrnosti by toto nastat nemělo. Na vrtáku si např. izolační páskou nastavíte hloubku vrtu už s odpočítaným pokrácením od skutečné tl. zdiva a vrt ukončíte těsně u pásky. Postupy injektáže Systému AquaStop Cream pro druh Vašeho zdiva najdete v této Poradně, kde jsem na Vámi uvedené složení zdiva již předchozím tazatelům odpovídal. Jen mějte trochu trpělivosti a podle vyhledávacích štítků, případně vyhledávacích vět a slov, najdete otázku a tím moji odpověď na postup injektáže u skladby a druhu Vašeho zdiva.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268