Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den
Mám rodinný domek spojený se sousedem t.j.dvojdomek já mám odizolovanou moji polovinu a soused ji má izolovanou částečně to znamená že na společné stěně mi přechází vlhkost nad mojí izolací tak se ptám jde udělat injektáž svisle po zdi aby tato vlhkost nepřecházela nad mojí izolací ke mě?

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den,
tato problematika u řadových domů není neobvyklá. Bohužel, Vy jste na té straně společné zdi, kde výška podlahy souseda je výše než výška Vaší podlahy a tím jsou vodorovné hydroizolace podlah v rozdílové vzdálenosti. Postupy jsou v podstatě dva, jak tento problém vyřešit. Nejprve odstraníte do požadované výšky omítky. Následně zhotovíte krémovou injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream a to sice z Vaší strany, ale ve výšce nuly podlahy souseda. Výšku odměříte za součinnosti souseda, anebo například rozdílovými výškami parapetů oken a pod. Tím bude vzlínající vlhkost od této injektážní linie zastavena, ale v rozdílové ploše mezi Vaší podlahou a výškou chemické podřezávky bude vlhkost ve zdivu působit i nadále. Zhotovení svislé hydroizolace ze strany souseda je samozřejmě nereálné a tak jsou dvě možnosti jak tuto již v pásu zavlhající výšku společné zdi řešit. Na očištěné zdivo po provedené injektáži se natáhne např. bitumenová hydroizolace Aquastop Bitumen 2K, která se na zdivo nanese od podlahy do výšky chemické podřezávky, lépe cca 50 mm nad výšku injektáže. Tato svislá hydroizolace se dá po zatuhnutí zaomítat. Tím se vlhkost již z Vaší strany, ale i ze strany souseda, na povrchu omítek objevovat nemůže. Druhou možností je zhotovení stejným postupem horizontální injektáž ve výšce podlahy souseda, ale rozdílovou výšku injektovat plošně. Pro plošnou injektáž Vám přikládám nákresy. Oba dva postupy při správném provedení jsou plně funkční a ve Vašem případě použitelné a vhodné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

Bokorys a pohledový nákres plošného navrtání zdiva

Plošná injektáž - čelní pohledPlošná injektáž - bokorys

 

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268