Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den.
Obracím se na Vás jako na specializovanou firmu v oboru sanací.
Jsme projekční kancelář a řešíme jak sanovat sklepní zdivo, které je pod úrovní terénu, vlhne a plesniví. Jedná se o dům v Praze 2, pod Vyšehradskou skálou, který je kulturní památkou, takže veškeré zásahy podléhají vyjádření NPÚ a následně schválení OPP MHMP.
Co aplikovat na zdivo, které je očištěno od původní omítky a spáry proškrábnuté do 2-3 cm? Uvažovala jsem o vodotěsné paropropustné jádrové omítce s finálním silikonovým nátěrem, ale to mi neprošlo. Cituji vyjádření NPÚ “Silikonové nátěry nelze akceptovat v podmínkách Pražské památkové rezervace, památky UNESCO, u objektu který je zapsán jako kulturní památka“
Dokážete mi poradit jak zastavit pronikání vlhkosti skrz obvodové zdivo a doporučit nějaký postup? Přikládám i pár fotek současného stavu sklepního prostoru.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Ing. Monika Bedřichová

  • Monika Bedřichová stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Bedřichová. Myslím, že by se dalo postupovat takto: Zhotovit co nejblíže u podlahy clonu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti Systémem AquaStop Cream. U podúrovňového zdiva, kde je z druhé strany neodizolovaná přilehlá zemina, zhotovit tzv. plošnou gelovou rubovou injektáž (délka vrtů se provádí skrz zdivo, nikoliv do zdiva). Posílám Vám níže link na rubovou injektáž. Tato rubová injektáž zabrání pronikání vlhkosti do podúrovňového zdiva z bočního směru (infiltrace vlhkosti z bočního směru ze zeminy do neodizolavaného zdiva) Tato technologie plně nahrazuje výkopem zhotovovanou vnější svislou hydroizolaci. Vzniká tzv. bezvýkopová vnější, svislá, plošná hydroizolační opona nebo také nazývaná membrána) a Systém AquaStop Cream zabraní pronikání kapilárně vzlínající vlhkosti od základů domu. Tyto dvě izolace se budou vzájemně doplňovat. Tím by podúrovňové zdivo vyschlo a myslím si, že by zejména památkový ústav neměl mít s tímto řešením problém. Je to v podstatě rychlé a vysoce účinné řešení. Dále bych navrhl sanační nebo vápenné omítky s vápenným nátěrem např. od firmy AQUA obnova staveb s.r.o. Link na gelovou rubovou injektáž. gelová injektáž zdiva.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
TRUMF sanace s.r.o.
Váš specialista na Sanace vlhkého zdiva
Urgentní poradenská linka: 731 565 565

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi.
Děkuji za Váš čas a návrh řešení, který se mi zdá velice zajímavý. Předložím tento návrh řešení NPÚ. Budu Vás informovat.
Ještě jednou děkuji.
S pozdravem
Ing. Monika Bedřichová

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268