Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
je možné sanovat z interiéru pohledovou cihlovou zeď aniž by byly následně vidět injektážové vrty a zátky? Jak nejlépe postupovat a pojaké technologické pauze, do jaké hloubky s vyčištěním a renovací spár?

Jaké doporučujete rozestupy v případě plošné injektáže, prostupuje-li vlhkost i z boku?

Děkuji

  • You must to post comments

Dobrý den.
U přiznaného, pohledového zdiva, není po provedené krémové injektáži problém zhotovit retuš vrtů, které budou provedeny ve spáře. Po proběhlé dispergaci injektážní výplně do okolí vrtů, zátku zasunete ještě hlouběji a provedete opravu v místě vrtů ve spáře stejnou spárovací hmotou, jaká byla použita v předchozím vyspárování. U Vás je to možná ve fázi, že je zdivo ještě nevyspárované a před kompletní renovací pohledového zdiva budete provádět injektáž. Pokud tomu tak je, spáry vyškrábejte do hloubky max. 20 mm. Ideální na vyškrábání spár je tesařská kramle, jelikož se dobře drží a konce mají konický tvar. Pak provedete injektáž ve spáře a po technologické pauze cca 14 dní zátky zasunete do hloubky vyškrábané spáry. Následně již můžete zhotovit kompletní vyplnění spár, pro Vás vhodnou spárovací směsí, v celé ploše pohledového zdiva. Možná by bylo vhodné přiznané a zrenované zdivo povrchově ještě ošetřit hydrofobním zpevňujícím nátěrem. Nejprve je ale nutné přiznané cihly povrchově očistit. Zde Vám vkládám odkaz na možné finální povrchové ošetření: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2021/08/TL-AquaStop-SanFix-rev0.pdf
K té poslední Vaší otázce.
Na tuto otázku je velmi ošidné dát jednoznačnou odpověď, jelikož se dá postupovat vícero sanačními postupy a ne všechny jsou proveditelné anebo jsou nákladově nepřijatelné. Popíši Vám dva nejspolehlivější postupy. Pokud byste mohl z venkovní strany zhotovit odkopání zeminy až na základovou spáru, zdivo očistit a na připravený podklad natáhnout, případně natavit svislou hydroizolaci, byl by to nejspolehlivější a stavebně „nejčistější“ postup. Pokud ale zdivo pod úrovní terénu není přístupné z venkovní strany, plnohodnotně tuto svislou hydroizolaci nahradí gelová rubová injektáž, která by se provedla z vnitřní strany v šachovnicovém rastru . Posílám Vám odkaz na tuto zajímavou injektážní technologii viz. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/gelova-injektaz/. V případě že vytvoříte svislou hydroizolaci odkopem či gelovou rubovou injektáží, je ale potřeba si uvědomit, že tato svislá hydroizolace zamezí pronikání vlhkosti z bočního směru. Ale zemní vlhkost působí i od základu směrem nahoru. Takže, aby zdivo bylo zcela odizolované od zemní vlhkosti musí se provést, nejlépe před anebo současně, krémová injektáž v první vrtatelné spáře nad podlahou a svislou hydroizolaci z vnější strany stavebního dílce min. od výšky terénu do hloubky základové spáry. V tomto případě bude Vaše obvodové zdivo pod úrovní terénu od všech působících směrů vlhkosti izolované.
S přátelský pozdravem
Jiří Schwarz

AquaStop SanFix® je vhodný přípravek pro tyto prostory

  • You must to post comments

Dobry den chtelbych poradit injektazi zdiva jde ostarsidum vzime kdyz se topilo vlhko plysen nebyla ted se zacina delat mate nejakeho technika ktery by mohl prijet podivat se nato navrhnout reseni.Dekuji Voburka

  • Ales Voburka odpovězeno 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Voburko.
Bohužel tyto služby neposkytujeme, jelikož jsme výrobní společnost a ne realizační. Nicméně můj syn poskytuje poradenství v této oblasti na lince 731 565 565, kde byste se mohl poradit a ve většině případů, při poskytnutí dostatečného množství informací, se dá problematika vysvětlit a tím i případná doporučená nápravná opatření.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268