Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
mám hned několik dotazů.
Chci provést hydrozizolace vnitřních zdí. Chtěl bych udělat vnitřní vápenné omítky, mírně nastavené cementem aby to drželo. Je možné míchat vápno s vašimi sanačními omítkami?
V některých částech se budou dohazovat i silnější vrstvy omítky, budou sanační omítky fungovat?
Jedná se o 130 let starý dům, vnitřní zdivo z z plných cihel. Plošné hydroizolace tam jakžtakž jsou.
Dále by mě zajímalo zda se dá injektáž aplikovat i vertikálně.
Mám chodbu která sousedí s půdou. V půdě je navážka do výšky cca 1,5 metrů a tahá tak vlhkost do zdi a na chodbě se na zdi objevují mokré mapy. Mapy nejdou odspodu, ale spíše ze strany z té navážky.
Je možné podél zdi ze strany půdy navrtat vertikálně dlouhým vrtákem díry rovnoběžně se zdivem a aplikovat aquastop cream? Případně by se k tomu ještě dalo dostat zboku a navrtat do vodorovně s tím že vrty by byly nad sebou od třeba 0,5 m – 1,5 m výšky od podlahy. Vytvořila by se takto clona?
Odkopání zdiva není možné, mohlo by to narušit stabilitu nosných stěn. Jedná se o smíšené zdivo.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Daniel Ďásek

  • Daniel Ďásek stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
AquaSan Porosity slouží jako náhrada vápna, takže vápno je již zbytečné a tím nedoporučujeme používat suché směsi určené pro malty, potěry s obsahem vápna. Na druhou stranu máme zpětné vazby od realizačních firem, že i po vmíchání do omítkové směsi s obsahem vápna funguje AquaSan Porosity velice spolehlivě. Tento postup míchání ale nemůžeme doporučovat, jelikož AquaSan Porosity nemáme takto certifikovaný. Obecně lze tvrdit, zda bude sanační omítka fungovat, záleží vždy na procentuálním stupni zavlhčení zdiva, jeho zasolení a zejména, zda byla příčina zavlhání zdiva trvale odstraněna. Samotná sanační omítka není řešením pro odstranění vlhkosti ve zdivu. Tloušťka vrstvy nemá až tak zásadní vliv na difuzivitu omítky. Injektáž můžete aplikovat všemi směry, jediné, na co si musíte dát pozor, je problém s přemostěním vlhkosti, pokud je tedy zdivo pod úrovní terénu nebo zásypu, doporučil bych zdivo plošně injektovat viz. přiložený obrázek. Platí to i pro zdivo, které je půdorysně pod domem, to znamená, že jej nelze odkopat a vytvořit z vnější strany svislou hydroizolaci. V těchto případech jsou jen tři možnosti. První, kterou zde zmiňuji, je plošná injektáž, druhá je rubová injektáž v kombinaci s krémovou injektáží a třetí možnost je kombinace injektáže krémové s natažením hydroizolace AquaStop Bitumen 2K z vnitřní strany. Dejte si ještě pozor na jednu důležitou věc, a to, že plošně můžete zdivo injektovat jen za předpokladu, že nedochází k průsaku, tj. průtoku tlakové vody do interiéru domu. Přiloženým obrázkem Vám vlastně odpovídám na Váš poslední dotaz, to znamená ano, plošně lze zdivo injektovat za předpokladu výše uvedeného a dále dodržení technologického postupu, viz přiložené obrázkové nákresy. V případě, že by Vám nebylo něco jasné, neváhejte mě kontaktovat na telefonním čísle 731 565 565.
S přátelským pozdravem
Jiří Švorc – Schwarz ml.

Bokorys plošné injektáže

Plošná injektáž - čelní pohled

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268