KRÉMOVÁ INJEKTÁŽ ZDIVA
SVÉPOMOCÍ

0 votes
13 zobrazení

Vážený pane Schwarz, provádím rekonstrukci na starším domě. Celý dům jsem chemicky podřízl produktem AquaStop Cream a obvodové zdi jsou nahodil sanační omítkou dle Vašeho postupu s Aquasan Porosity do výše osekané omítky 50 cm od podlahy. Dále bych chtěl postupovat tak, že starou omítku, která stále dobře drží, tak nebudu okopávat. Chtěl bych starou omítku napenetrovat a přes starou omítku natáhnout perlinku s lepidlem a poté stejně natáhnout i novou sanační omítku, abych je spojil dohromady a měl rovný přechod. Lze přimíchat do lepidla Aquasan Porosity? Jde mi o to, abych nezničil přetažením lepidla přes sanační omítku její vlastnosti. Děkuji za odpověď.

 • Jiří Šimůnek stáří dotazu 1 dnem dní
 • poslední aktivní 12 hodinami dní
0 votes
23 zobrazení

Dobrý den

Mám takový problém se začínajícím vlhnutím zdiva.

Bydlíme v domě z roku 1970 (50 let). Ten je podsklepený. Před měsícem jsme rušili starý kotel a tím i uhelnu ve sklepě a rozhodli jsme se namísto uhelny vybudovat Wellness. V místě bývalého shozu uhlí jsme chtěli udělat druhý východ ven. Když náš zedník prohloubil shoz, tak narazil na drenážní trubku. Ta je přibližně 15vcm nad úrovní podlahy sklepu. Bohužel, aniž bych o tom věděl, trubku uříznul a dal jí pod. Načež jsem mu rekl, že takhle by to nejspíše nefungovalo, takže přerušenou drenážní trubku znovu napojil na novou a spojil. Následně zaizoloval ipou zeď od drenážní trubky. Vše se zdálo dobré, jenže když začaly deště, tak začala vlhnout zeď, která je přibližně 3m od místa přerušení drenáže od spodu. On tvrdí, že se jedná o vodu z betonáže vnitřku a nivelace, pokládání dlaždic apod. Je pravda, že té vody tam musel spotřebovat spoustu. Jenže se trošku bojím, jestli se nejedná o vodu z té přerušené drenážní trubky. Dům je trošku pod svahem, nicméně stále má pod sebou kopec a spodní voda by hrozit neměla. Nicméně když prší, tak se voda ze svahu sune k domu a pod dům.

Je možné použít Vaší izolaci na tento případ?

Děkuji

Jaroslav H.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 dny dní
 • poslední aktivní 1 dnem dní
0 votes
38 zobrazení

Dobry den, chtel jsem se zeptat zda produkt

AQUASTOP CREAM ® BALENÍ KBELÍK 5 LITRŮ

je vhodny i na pouziti do ztraceneho bedneni do sklepa ? Chtel by jsem tam vrtat cca 30 der ztracene bedneni ma tl. 50cm , tak by jsem vrtal cca 45cm bude stačit 5kg na prumer vrtaku 14mm? Zbozi mate skladem nebo to je na objednani? Jeste by jsem potrebovsl tu pistol na plneni budu si do delat sam tak staci ta obycejna? Ktera lze pouzit i nekolikrat ne? Zbozi lze to poslat pres dopravní sluzbu nebo musi byt osobni odber?
Dekuji Maneth

 • Libor stáří dotazu 5 dny dní
 • poslední aktivní 3 dny dní
0 votes
64 zobrazení

Dobrý den,
podělím se naším postupem prací při odbourání vnikající vody do sklepa pod úrovní terénu.

1/ Odkop základů až na hranu izolace zvnějšku
2/ Svislá, nová hydroizolace, penetrace,natavení hydroiz.pásů,nopová folie,geotextilie, drenáž svedená do vsaku 3*5*3m a celkový zásyp kamenivem
3/ Vnitřní část sklepa odkopán cca 20cm kanálek betonové podlahy okolo vnitřního obvodu až na původní izolaci
4/ Roztavení a zpevnění původních vodorovných hydroizolací v kanálku
5/ Obvodové zdivo-škvárobeton 6komorový, byla by velká spotřeba Aquastop krému muselo se postupovat dále
6/ Návrt škvárobetonových tvárnic ve spáře nejníže k podlaze 14mm vrták
7/ Vypěnění Kanalizační pěnou všechny navrtané díry
8/ Znovu návrtání, ale 16mm vrtákem pro odstranění pěny ze stěn vrtnaných otvorů
9/ Injektáž Aquastop krém-dle výpočtu zde v kalkulačce naprosto přesně,palec nahoru
10/ Oprava stěn,vyspárování mimo otvory po injektáži
11/ Tekutá hydroizolace Bitumen 2K od kanálku vodorovné podlahy až do 1m výšky k úrovni okolního terénu ve dvou vrstvách.
12/ zabetonování obvodových kanálků
13/ Vodorovná hydroizolace (vana) natavením 1m výška s podlahou až na druhou část stěny sklepa táké do 1m
14/ betonová deska s kari sítí 7cm.

TAK a teď uvidíme zda to bude fungovat. Držím palce všem co podobné peripetie s vodou či vlhkostí ve sklepě zažívají.
M

 • Michal stáří dotazu 1 týdnem dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
75 zobrazení

Dobrý deň pán Schwarz,
mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
96 zobrazení

Dobrý den, prosím pěkně momentálně provádíme injektáž a pán, který vrtá otvory by měl dotaz, jestli lze provést průměrem vrtáků 18 mm. Vrtá do kamenů. Děkuji pěkně za odpověď.

 • Lucie Řezáčová stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
117 zobrazení

Dobry den

Prednedavnom som u Vas kupoval Vas vyrobok aquastop krem. Chystam sa s tym zacat pracovat.

Chcem sa len spytat, ci vzdy po praci treba sanacnu pistol s hadicou vycistit alebo ked to len nejak uzavrem vydrzi to do zajtrajsieho dna. Lebo neviem ci sa mi to podari spravit na jeden krat vsetko. TIez ci ten krem tuhne alebo ostava stale taky isty. Pytam sa len preto lebo sa chcem vyhnut zbytocnym komplikaciam

Dakujem

Machovec

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 1 týdnem dní
0 votes
117 zobrazení

Dobrý den
Řešíme vlhkost v jednom z pokojů.
Jedná se o roh v ložnici, jedna se o zeď 600mm která dilatační spárou navazuje na zeď garáže 500mm zeď je z cihly s dutinami.

Pomůže injektáž zdiva ?

 • Matouš Najman stáří dotazu 2 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
116 zobrazení

Dobry  deň Prajem Pan Schwarz. Uz sme spoli pisali. Ja som Marek  z Francie. Spolu sme najprv riesili injektaz  detskej  izby. Ktoru som robil v marci 2020. Injektaz sa davala zlta stena vrty  boli vrtane z vnutornej strany. A kde je  na fotke zlty zaves  tam boli robene vrty tiez z vnutra.  Tato stena je zateplena . Vsetko dobre dopadlo  prikladam aj foto  detskej izby. Stena vysusena opravena omietka. Clovek moze fungovat. Dakujem  Vam moc.

Potom sme spolu pisali ohladom  kuchyňskej steny. Prikladam  foto.

Tam som vrty vrtal z vonkajsiej strany.  Potom  sa cela tato stena zateplovala.  Zaklady styrodur az do hlbky 80 cm a nasledne polystyren. Robilo sa to zaciatkom Dubna 2020.
Stena je dlha nejakych  5 metrov siroka 35 cm  tusim. V podstate vrty sa robili  zhruba ako  uvidite na fotke socliky . Je to nejak max 5 cm nad podlahov vnutornou ( ale  robilo sa to  z vonka ). V podstate ked sa divam na tu stenu. Injektaz zabrala na nejakych 90%.
Na foto uvidite ze asi 35 cm  nad podlahou sa my tvoria male mokre skvrny.  Samozrejme  to chcem  odstranit. Prosim vas mam dorobit injektaz z vnutra ( z vonka uz sa nedostanem , je to zateplene ) ?.

Odporucate my ju urobit pod  tymy  skvrnami ako  vidno na foto ? Alebo urobit to  tesne nad podlahou zhruba kde koncia socliky 5 cm ?

Samozrejme si neham poradit od Vas. Mur je tehla v celom  dome.  Moj nazor je ze ked sa vrty robili  z vonka do kuchyňskej steny, mozno sa to nepospajalo dostatocne. A bude treba  dorobit par  vrtov.. Dakujem vopred za vasu odpoved.

S pozdravom Marek

 

 • Trumf Sanace stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 2 týdny dní
0 votes
92 zobrazení

Dobrý den,

rád bych se informoval zda a jakým způsobem by se dal využít bitumen 2K pro řešení prosakující spodní vody do sklepa cca 15m2 v přístavku domu z přelomu 19 – 20 století (přístavek je z devadesátých let).

Hydroizolace sklepa je porušená (v rozích je vyteklý asfalt na svrchní beton).
Na pozemku je vyhloubena studna, kde výška hladiny koresponduje s hladinou vody ve sklepě. Běžně je ve sklepě 5cm vody. Po kontrole odvodu vody ze střechy, vedení vodovodního potrubí apod. jsem identifikoval, že problém je opravdu spodní voda, která se tlačí do sklepa na mnoha místech. Aktuálně řeším problém čerpadlem. Co nejdříve bych rád ovšem řešil problém lépe.

V příloze je schéma s detailnějším popisem.

Děkuji za odpověď
S pozdravem Pařík

 • Tomáš Pařík stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 2 dny dní
0 votes
175 zobrazení

Dobry den.
Měl bych dotaz ohledně násl. typu zdiva. Síla zdi je cca 60cm. Jedna se o kámen zděný na jakousi hliněnou, snad jilovou maltu. Na fotce je vidět ve spárach zbytky cementove fasády, může to být matoucí, zděné je to fakt na nějakou mazaninu. Spara je nepravidelna. Vrtat se bude z venku. Svislá hydroizolace nopovkou je hotová. Jaký zvolit postup? Je třeba raději použít aktivator? Je třeba zmenšit rozestupy der třeba na 7cm? Mám držet rovinu co nejlepší rovinu a nevadi, že mi vrt někde “uletí” par cm vedle? Nevadi, že vevnitr(prozatím) zůstanou omítky? Když budu počítat hloubku vrtu, mám počítat čistě zdivo, tedy bez vnitřní omítky? Předem velmi děkuji za odpovědi a přeji příjemný zbytek dne.

 • Olda stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
121 zobrazení

Dobry den, prosim o radu k spravnemu postupu:
Mame problem s vlhnutim stien pod urovnou zeme, dom je vo svahu. Po odkopani a ocisteni omietky sme zistili, ze zdivo je z mensich a stredne velkych kamenov spojenych zvetralou maltou. Plan je zdivo z vonkajsej casti ocistit, zarovnat maltou a zaizolovat bitumenovou sterkou, EPS a nopovou foliou. Nasledne chceme zvnutra aplikovat vas pripravok pre vytvorenie izolacie proti vode vzlinajucej zo zeme. Urcite vsak nebude mozne dodrzat predpisane rozostupy medzi dierami nakolko je zdivo velmi nepravidelne. Co v tomto pripade? Predpokladam, ze vrtat do malty v najblizsich moznych rozostupoch? Alebo ma zmysel vrtat priamo do kamenov?

Dakujem za radu

 • Erik Polonec stáří dotazu 3 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
157 zobrazení

Dobrý den, dovolím si Vás požádat o radu jak ošetřit veškeré staré cihlové zdi řadového RD. Vaše firma nabízí ucelený systém na dodatečnou hydroizolaci svépomocí a tak bych také postupoval. Nyní mám odhaleny jak vnitřní tak venkovní zdi. Pod zdmi je pouze kamenný základ na jílovitém podloží. Některé cihly jsou značně degradované. Venkovní zdi bych posléze zateplil polystyrenem a obehnal nopovou fólií atak.
Díky vašim webovým stránkám mám určitou představu, ale pro jistotu bych rád přeci jen ještě názor odborný. 
Prosím o několik odpovědí:
Čím vyplnit mezery v kamenném základu? nebo stačí zabetonovat?
Podle vašich doporučení aplikovat přípravek nad nebo již pod první řadu cihel ?
Čím impregnovat venkovní stranu, aby zbytky degradovaných cihel nepadaly a ucpávaly průchody nopové fólie?
Vzhledem k určitým finančním možnostem můžete prosím uvést i cenové položky pro rozhodnutí jak v budoucnu pokračovat?
Děkuji velice 
S pozdravem
Černý

 • Trumf Sanace stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 4 týdny dní
0 votes
143 zobrazení

Dobrý den,

jakým způsobem postupovat, pokud dojde při vrtání pro injektáž k provrtání zdi pod úrovní terénu do hlíny? Četl jsem postup vámi doporučovaný pro utěsnění u jiného dotazu (https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/sirka-zdi-1), upozorňoval jste však, že tento postup není vhodný při provrtání pod úrovní terénu, které se mi bohužel podařilo.

Provádím injektáž stěny za použití vašich výrobků dle návodů ve starém domě se stěnami ze smíšeného zdiva (pálené i nepálené cihly), které je navíc vyzveděno velmi ledabile a nepravidelně, často jsou mezi cihlami velké mezery, cihly jsou různě natočeny nebo jsou používaný pouze kousky.

Začal jsem s injektáží stěny, kde na vnitřní straně je podlaha níže než na vnější straně (přístupná pouze ze strany souseda). Prováděl jsem injektáž z vnitřní strany tak, aby vrty byly ve výšce vnější podlahy, avšak na vrtáku se mi u některých vrtů objevila hlína. U některých ne, ačkoli je provádím ve stejné výšce, což je mi divné. Prvně jsem si myslel, že jsem špatně měřil a vrtal moc hluboko a proto stěnu provrtal a zároveň nízko, avšak stěnu jsem opakovaně proměřoval a skrz bych být neměl, protože jsem oproti naměřené tloušce zdi pokrátil o 15 cm (5 cm vnitřní omítky, které mám změřené, 5 cm odhad tloušky vnější omítky a 5 cm rezerva). Protože jsem ale na vrtáku měl u některých vrtů hlínu, tak tipuju, že jsem zvolil výšku vrtů příliš nízko a jsem pořád pod úrovní podlahy na druhé straně a zároveň jsou vnější omítky silnější a zdivo tenčí, než jsem si myslel, proto jsem v místě, kde omítka pod terénem není, už v hlíně.

Děkuji

 • Ondřej stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
139 zobrazení

Dobrý den, mám dotaz ohledně injektáže. Vlastním domek, který je z venkovní strany kamenný a z vnitřní je přizdívka z plné cihly. Šířka je 60cm kámen a 15cm cihla. Tato skladba zdi je v celé výšce domu. Čtvrtina domu je podsklepená, tudíž je sušší.
Lze na podobné zdivo použít injektáž?
Děkuji za odpověď
P.Švec

 • Petr Švec stáří dotazu 4 týdny dní
 • poslední aktivní 3 týdny dní
0 votes
167 zobrazení

Dobrý den,

aplikoval jsem aquastop cream a následně jsem to zaházel maltou s přísadou AquaSan porosity, dál mám v plánu využít pytlovaný sanační štuk.

ale nevím čím to před aplikací štuku napenetrovat? ( jde mi hlavně o vrchní část stěny kde je stará omítka)

díky.

 • Radim Štrobl stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
163 zobrazení

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli tento váš produkt bude vhodný i pro kamenné zdivo (žula).
Mám asi 150 let starý dům a zdivo je více kamenné než cihlové a je problém najít souvislou spáru.
Proto se chci zeptat jestli váš produkt se do žulového kamene ” natáhne” a vytvoří se tam potřebná izolace vzlínající vlhkosti.

Děkuji za vyřízení
přeji Hezký Den

 • Martin Hnyk stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
181 zobrazení

Dobrý den pane Schwarz,

Obracím se na  vás s dotazem, v jakém místě provádět vrty pro krémovou injektáž viz obrázek.

nad ipou je cihlové zdivo, malta nic moc, pod ipou ložený kámen, proložen vyvětralou omítkou.

Za mě tipuji vrt v polovině cihly….

Děkuji, s pozdravem Ryška.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
206 zobrazení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak provést navrtání obvodové zdi, pokud je její složení viz. obrázek?

Děkuji
M.Š

 • Mirek Šobr stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
188 zobrazení

Dobrý večer.
Při aplikaci Aqua Stop Cream jsem potřísnila chodník ze zámkové dlažby, na kterém zůstaly skvrny.

Můžete mi prosím doporučit prostředek,popřípadě postup, jak skvrny odstranit?

Děkuji.

S pozdravem
Iveta Šimůnková

 • Iveta Šimůnková stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
209 zobrazení

Dobrý den, plánuji zakoupení a aplikaci Aquastopu a o radu. Zdivo v místnosti je na dvou stěnách plná pálená cihla (tloušťka cca 30-35 cm) , první průběžná spára je 5 a další 15 cm nad podlahou, na jedné stěně 8 cm. Zbývající dvě stěny však mají betonový základ který přesahuje cca 5 cm nad podlahu, na tím je izolace z obyčejné dvojité plastové fólie a potom cihly. Navrtání by bylo zcela z vnitřní strany místnosti, je v pořádku provést to do těch spár 15 cm resp. 8 cm od podlahy? Také nevím jestli je nějak zasolené nebo jsou to jen zbytky omítky (bylo tam vlhko od stěn a vytvořili se plísně), můžete to prosím podle těch fotek nějak posoudit? Stěna s betonovým základem má velmi silné omítky, tak nevím jestli je možné provést vrtání (aspoň v části) přímo do omítky nebo nad tu fólii do cihly, ovšem pod tu fólii se penetrace stejně nedostane. Na tu injektáž je nutné také zakoupení vaší speciální pistole nebo lze nějak jinak? Děkuji.

 • Vondráček stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
218 zobrazení

Dobrý den,
mám 19 let starou chatu s podlahovým topením. Po 15 letech začala u příček v přízemí na omítce vystupovat vlhkost a to za kuchyňskou linkou vedlo k zápachu plísně. Oslovil jsem odbornou firmu a ta provedla injektáž. po 5 letech se mi problém vrátil. Znovu začíná zdivo (pálené duté tvárnice příčkovka Tondach cca 15cm) vlhnout a opadávat omítka. Výška nové mapy vlhkost je do 15 cm nad sokl cca 7cm. Obvodové zdivo je suché. Přemýšlel jsem nad příčinou pravděpodobně minimální únik z podlahového topení nebo nedokonalá deka hydroizolace. Co by jste mi doporučil, znovu udělat injektáž ? Nebylo by řešení nová sanační omítka?
S pozdravem Josef Hromek

 • Josef Hromek stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
239 zobrazení

Dobrý den.

V poradně jsem nenašel, kdy potřebuju aktivátor. Mám cihlovou stěnu kterou chci vaším přípravkem Aquastopcream izolovat. Omítky jsem dle Vašich rad odstranil a teď si u vás zakoupím aktivátor. Je ale potřeba? Zeď mi teď připadá že je suchá. Děkuju za odpověď.

J Svícko.

 • Trumf Sanace stáří dotazu 1 měsícem dní
 • poslední aktivní 1 měsícem dní
0 votes
220 zobrazení

Dobrý den,
prosím o radu, co by mohlo být příčinou vlhnutí zdi na fasádě domu. Rádi bychom zjistili, zda není příčinou prasklá vodovodní nebo odpadní trubka – mapa se objevila u okna, za nímž je kuchyňská linka se zabudovaným dřezem/odpadem myčkou. Pokud by to nebyly trubky a kanalizace, potřebovali bychom pak následně zjistit, zda se nejedná o průnik dešťové vody nebo hladinu spodní vody, která může (?) vzlínat (dům je do cca dvou metrů výšky po obvodu obložen dlaždicemi). Jedná se o stavbu z 80.let 20.století, čili použité stavební a jiné materiály nelze s přesností určit a jsme již několikátí majitelé. Děkuji za Vaši radu. Foto přikládám.

 • Markéta Kohoutková stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
272 zobrazení

Dobrý den,
velmi mě zaujal Váš produkt, který je pro mne nejoptimálnějším řešením.
Potřebuji poradit se zhotovením sanace, dům je orientačně z 19.století, sklepy opuka, zdi cihla, bohužel se dům nachází ve svahu a veškerá vlhkost je v úrovni právě již svahu viz. přiložený náčrt. Místnosti které jsou pod úrovní svahu chci právě zaizolovat ale tím že jsem pod úrovní terénu nevím jestli mám vrty udělat dle vašeho návodu nebo níž. Bývalý majitel udělal beton ale zda-li udělal podklad už nevím proto podlahy půjdou pryč a budou se dělat nové s asfaltovými pásy zajímá mne zda udělat vrty pod novou budoucí podlahou tzn po odkopání nebo v úrovní budoucí podlahy tzn nad. poté jestli má onen svah daný vliv na vrty. V budoucnu se bude dělat spádování a kačírek aktuálně je svah u domu sice odkopán cca 50cm kolem domu ale je vyspádován přímo ke zdivu. Děkuji
S pozdravem,
Přibyl Jan

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
248 zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi,
chtěl bych Vás požádat o radu. Bydlíme v malém dvojdomku (stavba 60. let 20. stol.), který je zrcadlově otočený. Se sousedem máme společnou prostřední zeď. Bohužel jeho nezodpovědným chováním v jeho polovině domu (v kotelně sekal obrovské špalky), došlo dle našeho názoru prováděnými otřesy k poškození spodní izolace lepenky (asfaltu) a odtud do jeho prostor vtéká spodní voda. V našich prostorách voda není. Nicméně pro nás to má ten dopad, že společná prostřední zeď je ze strany od souseda v jeho sklepě 5 cm pod vodou a z naší strany nám zeď „pouze“ vlhne do výšky cca 50 cm. Ostatní zdivo spojené se základovou deskou je vlhké cca do 30 cm. My ve sklepě vodu nemáme, pouze je lehce vlhká podlaha.
Pro zamezení vnikání vody do zdiva ze strany od souseda a dále vzlínání vody vzhůru jsem dovodil podle vašich popisů, že je nejvhodnější použít přípravek krémové injektáže AquaStop Cream. Poté bychom podlahu znova zaizolovali lepenkou, podvlékli do spáry cihly a položili 7 cm vrstvu betonu. Myslíte, že je krémová injektáž pro zamezení vstupu vody a její vzlínání je za daných možností nejvhodnější? Se sousedem není možné se dohodnout, navíc je bez prostředků a výsledek případného soudního sporu by byl nejistý.
Děkuji Martin Štěpánek
Příloha: plánek
pro zvětšení klikněte kurzorem na nákres

 • Martin Štěpánek stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
237 zobrazení

Dobrý den pane Schwarzi,

obracím se na Vás s dotazem, jaký malířský nátěr mám ideálně použít na Vaši sanační omítku? Podotýkám, že jde o vnitřní omítku ve sklepě a nejedná se o fasádu.

Na internetu jsem se dočetl, že ideální je použít fasádní nátěry na silikátové bázi. Např. Primalex fasádní barva silikát – viz TL v příloze.

Ve stavebninách mi řekli, že mohu použít také REMAL Plus, kde se přímo na obalu uvádí „vhodný pro sanační omítky“…

Propustnost pro vodní páru se však liší.

Primalex fasádní barva silikát má propustnost pro vodní páru Sd = max. 0,08 m

REMAL Plus uvádí v TL parametr Sd = 0,028 m.

Nerozumím, co přesně parametr Sd vyjadřuje, a jestli znamená čím větší číslo, tím lepší prostup par nebo opačně?

Co byste mi doporučil použít?

Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Radek Krejčík

Přípravář realizace projektů
primalex_tl_fasady_fasadni_barva_silikat

Remal plus_TL

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
242 zobrazení

Dobry den. Mam podobný problém jaky již jste měl v poradně, proto použiji obrázek který vám posílal pan Machovic a k tomu přidám vlastní fotky.
Před 15 lety jsem si pořídil rozestavěný zahradní domek ke kterému jsem přistavěl, jelikož novostavby v dané lokalitě momentálně nejsou možné, pouze přístavby. Původní část která dnes slouží jako koupelna a předsíň byl sklep. Výská stropu byla 190 cm takže jsem musel vybourat podlahu a prohloubit ji dolu. Potom jsem vylil betonové desky a udělal izolací asfaltovými pasy včetně vnitřních stran základu. Cca 12 let nebyl žádný problém ale před rokem začala vlhnout jedna zeď a dvě vnitřní příčky. Jelikož stavba stoji na svahu jsem si myslel že voda se dostává z venči ale po tom co jsem navrtal zeď, jednoznačně vlhkost vzlíná zespoda. Vzadu za domkem je ve svahu sklep a je o 40 cm hlubší než současná podlaha baráku.Ze stran podél základu vedou drenážní trubky, tak že vše je řádně odvodněno.
Prosím o radu, chtěl bych provést injektáž dvou příček o délce 6 metru a 10 cm síle zdiva ( materiál porobeton) a injektáž základu z vnitřní strany o délce 5 metru.
Kolik balení AquaStop Cream® krém (pasta) by jste doporučil koupit když budu objednávat AQUASTOP CREAM ® BALENÍ TUBA 500 ML S PET TRUBIČKOU (500 MM).
Předem děkuji za radu
S pozdravem Malický

 • Malický stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
222 zobrazení

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, zda uvedená sanace lze použít i v případě, že se nejedná o vzlínající vlhkost od podlahy / základů. Jedná se o suterénní místnost (venkovní strana zasypána a nahoře proveden okapový chodníček ze zámkové dlažby). Venkovní strana zaizolována, navíc dána nopová fólie. Nyní se cca 2x po sobě při extrémním dešti i větru (za “normální” situace (déšť, sníh) se to nestávalo.), kdy nadzemní část této zdi je dešťovým srážkám i větru vystavena, stalo, že v rohu v různých výškových úrovních se objevilo vlhké místo. V průběhu x-let před tím nic. Pravděpodobně i vlivem sednutí domu mohla být lokálně poškozena hydroizolace a voda, která se natekla ke stěně, způsobila vlhkost. Zdivo typ porotherm tl. 365mm. Dotaz zní, zda lze i na takový případ použít tuto sanaci, aby se nemusely dělat zemní práce a celé zvenku odkopávat a opravovat izolaci. Samozřejmě situace přívalových dešťů se může opakovat. V případě, že by bylo možné aplikovat tuto sanaci tak, v kterých místech provádět injektáž, pouze okolo vlhkých míst? V příloze foto. Za normální situace (déšť, sníh) se to nestalo. Děkuji a přeji pěkný den

 • P. Svoboda stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
0 votes
268 zobrazení

Dobrý den,

včera jsem navštívil vaší prodejnu a koupil si injektážní krém Aquastop cream do zdiva proti vlhkosti. Vaše kolegyňka mě na Vás obrátila z dotazem. Začala nám vlhnout jedna zeď ve starším rodinném domku kdy soused si udělal vsakovací systém deštové vody. Vzhledem k tomu že dům je stará a neodizolovaný tak se to začíná projevovat. Nicméně chci se zeptat jak správně navrtat otvory pro vpuštění krému. Jedná se o vnitřní zeď viz obrázek. nákres ( já bych chtěl dát tu injektáž do mezery pod prkna podlahy) ale nevím zda neudělám nějakou chybu tak i rád nechám poradit.

Předem děkuji za radu Ondřej Novák

 • Trumf Sanace stáří dotazu 2 měsíci dní
 • poslední aktivní 2 měsíci dní
Zobrazuji 1 - 30 z 824 záznamů

Nákupní košík

K dnešnímu dni evidujeme tento počet objednávek AquaStop Cream svépomocí z ČR SR a jiných států EU


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
281.420 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
68.371 Kč

VEŠKERÝ SORTIMENT VŽDY SKLADEM – DOVEZEME NA VAŠI ADRESU DO 24 HOD.

pro-rychly-nakup

Instruktážní a animační videa pro odvlhčení zdiva

 • Animační video AquaStop Cream®

  Animační video AquaStop Cream®

 • Časosběrné video AquaStop Cream®

  Časosběrné video AquaStop Cream®

 • ČT - jednatel v pořadu Polopatě 2018

  ČT - jednatel v pořadu Polopatě 2018

 • TV Prima - Receptář

  TV Prima - Receptář

 • ČT - pořad Polopatě 2020

  ČT - pořad Polopatě 2020

 • Co se děje ve zdivu

  Co se děje ve zdivu

 • Polyuretanová injektáž pro zatěsnění průniku tlakové vody

  Polyuretanová injektáž pro zatěsnění průniku tlakové vody

 • Sanační omítka svépomocí

  Sanační omítka svépomocí

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

kalkulacka spotreby aquastopcream

VODOROVNÉ ŘEZY PRO BEZCHYBNÉ NAVRTÁNÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Podívejte se, jak se obsluhují námi dodávaná aplikační zařízení

videoukazky injektaze

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

ëxperiment injektáž

Prohlédněte si sídlo a provozovnu naší společnosti

Navštivte sídlo a provozovnu naší společnosti

galerie

Náš firemní Facebook

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Spolehlivá firma

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268

+420 731 565 565
+420 602 282 982