Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, chcel by som sa spytat na podobny problem, avsak v mojom pripade nie je mozne obkopat budovu a vytvorit drenaz okolo obvodoveho muriva, nakolko pivnica sa nenachadza za obvodovymi stenami ale je umiestnena pod stavbou, pricom steny stavby nie su stenami pivnice a teda nie je mozne sa podkopat pod stavbu k stenam povnice. Preto sa chcem spytat, ci  je mozne systemom aqua stop cream nainjektovat svojpomocne stenu a zastavit tak pretekanie   ….malicke pramienky pritekajucej vody cez mur do pivnice vo vyske do 30cm nad podlahou pivnice, ci nedojde tak k vyplaveniu tohto kremu ci gelu zo steny, ak by som navrtal otvory okolo toho pramienku, ci dokaze ta pasta upchat miesta pretekania bez vyplavenia. Jedna sa o stenu z betonu stareho cca ť0r hrubeho asi 15-20cm.

Dakujem za odpoved, s pozdravom

Robert

  • You must to post comments

Injektážní krém pro zamezení průtoku tlakové vody není vhodný. Injektáž zdiva AquaStop Cream je vysoce spolehlivá metoda k zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu, tam si dovoluji tvrdit, že je neuniverzálnější a nejúčinnější pro celou škálu zdících materiálů, procenta zavlhnutí a zasolení. Pro zamezení průtoku tlakové vody skrz stavební dílec, jak popisujete, je jedinečně účinná injektážní metoda, vysokotlaká polyuretanová injektáž, případně gelová rubová injektáž. Posílám Vám odkazy, kde je vše vysvětleno. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/polyuretanova-injektaz/ a https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/gelova-injektaz/ . Pokud byste chtěl plnohodnotně odvlhčit zdi, které nejdou odkopat, jelikož jsou pod domem, musely by se zhotovit všechny tři druhy injektáží. Nejprve zastavit polyuretanovou injektáží průtok vody, což je velmi reálné, následně zhotovit u podlahy krémovou injektáž pro zamezení vzlínající vlhkosti, tj je směr od základů a jako poslední zhotovit bezvýkopově vnější svislou hydroizolaci a to již zmiňovanou gelovou rubovou injektáží. Tím by se zamezilo nejprve průtoku tlakové vody skrz betonovou zeď. Polyuretanová injektáž ale svojí expanzí nepronikne do pórů a kapilár zdiva, proto následně navržená krémová injektáž AquaStop Cream, která by se zhotovila co nejblíže u podlahy a jako poslední by se zhotovila gelová rubová injektáž. Zdivo, které je pod úrovní terénu a pokud není vnější svislá hydroizolace funkční, je toto zdivo ještě dotované vlhkostí z bočního směru, tj. z přilehlé zeminy. Je to kombinace třech injektážních metod, ale zdivo by se spolehlivě odizolovalo od působení tlakové vody a zemní vlhkosti a to v celé výšce zdí sklepení. Pokud je ale předmětem řešení pouze průtok vody skrz betonovou zeď, řešení je polyuretanová injektáž.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268