Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916

Polyuretanová injektáž zdiva.

Polyuretanová injektáž zdiva.

Polyuretanová injektáž je vysoce spolehlivá metoda v oblasti sanace vlhkého zdiva pro zamezení lokálních průsaků a natékání tlakové vody skrz stavební dílec do podzemních prostor objektů. V případech, kdy se jedná o lokální pronikání tlakové vody skrz betonové, ale i jiné konstrukce, je pro tuto poruchu vysoce spolehlivá chemická tlaková injektáž, kdy se používá injektážní polyuretanová pryskyřice s rychlým nebo pomalejším napěněním, která v závislosti na vlhkosti či tekoucí tlakové vodě expanduje, nabývá na objemu až do 30ti násobku svého objemu a tím se vyplní netěsnosti a trhliny v betonových konstrukcích a jiných stavebních materiálech. Injektážní hmota po své ukončené chemické reakci, po zatuhnutí, nepodléhá rozkladu (korozi) ani v trvale vlhkém prostředí. Nejčastěji to bývají průsaky trhlinami v železobetonových konstrukcích podzemních podlaží, jako jsou podzemní garáže, tunely, podzemní chodby nebo hlouběji vystavěné prostory budov, jako jsou např. revizní šachty, výtahové šachty, atd. Polyuretanová injektáž, z našich zkušeností, není vhodná pro zhotovení izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti, jelikož polyuretan svým specifickým ,,airbag”efektem  nemá možnost proniknout do pórů a už vůbec ne do těch nejjemnějších kapilár injektovaného zdiva, na rozdíl od krémové injektáže AquaStop Cream. Je to dáno odlišností injektážních hmot.  ,,Airbag” efekt, tak specifický pro tuto polyuretanovou injektáž, je však jedinečně výhodný, a to ve výše uvedených a podobných případech, jako jsou netěsnosti spár mezi podlahou a svislou konstrukcí, zejména se vyskytující u panelových domů v suterénních prostorách u tzv. stavebních spár. Polyuretanová injektáž není v žádném případě vhodná pro zatěsnění dilatačních spár, tj. míst mezi pohybujícími se konstrukcemi.

Polyuretanová injektáž na rozdíl od jiných injektáží nemá pevně danou spotřebu injektážní hmoty, hloubku vrtů a ani osové vzdálenosti vrtů, jelikož se používá k odstranění hydroizolačních defektů v konstrukci spodní stavby a na tyto lokální defekty neexistuje univerzální postup. Polyuretanová injektáž se provádí v horizontálním, ale i vertikálním provedení, v různých náklonech vrtů k svislé rovině stavebního dílce, dále v šachovnicovém navrtání, v tzv. stehovém navrtání (zejména u trhlin ve zdivu) a dalších kombinacích. Polyuretanová injektáž se vždy provádí tlakovým čerpadlem přes injektory (pakry se zpětnými ventily) z důvodu udržení nabývajícího tlaku vznikajícího ve zdivu (airbag efektu). Proto se polyuretanová injektáž provádí individuálním přístupem (neexistuje univerzální návod jak injektáž zhotovit pro daný defekt izolace) a to je na zkušenostech injektážní firmy, která musí zvolit vhodný způsob provedení k dosažení požadovaného výsledku. Tato chemická polyuretanová injektáž není vhodná pro svépomoc, na rozdíl od krémové injektáže Systému AquaStop Cream, kde není potřeba speciálních zařízení a technologický postup je daný a snadný. 

 

Polyuretanová injektáž pro zatěsnění průniku tlakové vody do podzemních částí staveb

  Animační video 

 

 

Polyuretanová injektáž

Polyuretanová injektáž

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
392.750 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
12.594 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268