Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Gelová rubová injektáž pro vytvoření plošné svislé hydroizolace z nepřístupné strany podúrovňového stavebního dílce, tzv. bezvýkopová hydroizolace či opona.

Gelová injektáž zdiva je vysoce účinná metoda pro bezvýkopovou dodatečně zhotovenou hydroizolaci svislé i vodorovné konstrukce spodní stavby pod úrovní terénu, kde tato hydroizolace vzniká z vnější nepřístupné strany stavebního dílce.Tato metoda se realizuje v případech, kdy podúrovňové obvodové zdivo zavlhá z důvodu poškození, nefunkčnosti či chybějící vnější svislé hydroizolace v kontaktu se zeminou. Akrylátový gel se tlakově napouští z volně přístupné vnitřní strany stavebního dílce za použití injektorů s trubičkami a tlakového dvoupístového čerpadla skrz stavební dílec a to do přilehlé zeminy. Zdivo se navrtá v tzv. šachovnicovém provedení ve vzdálenostech mezi vrty a výškami vodorovných linií vrtů cca. 250 – 300 mm. Princip této injektážní technologie je ten, že na vnější straně podúrovňového zdiva vznikají značnou dotací injektované hmoty v okolí vrtů oválné gelové plochy a to nejen v přilehlé zemině, ale i na vnějším povrchu stavebního dílce. Celistvost svislé hydroizolace je dána dodržením spotřeby akrylgelu. Spotřeba se pohybuje okolo 30 litrů na 1 m2 svislé plochy.  Tlakové plnění se provádí od spodních řad vrtů až do požadované výšky, většinou do výšky terénu v případě svislé podúrovňové konstrukce. Tlaková gelová injektáž se provádí od první spodní řady vrtů. Zemina se tlakově nasycuje akryl gelem, ale ihned se zemina nasycuje i gravitačně. Pořád je akryl gel ještě kapalný. Akryl gel vytvoří, dle nastavení obsluhy dvoupístového čerpadla a chemických přísad v krátkém čase , v přilehlé zemině u zdiva svislou, ale i vodorovnou (myšlena vzdálenost od zdiva) bariéru. Druhá řada injektáže se stejným průběhem práce a principem nasycování zeminy se spoji s již pevnou, ale pružnou clonou první řady atd. Tím se jednotlivé oválně vznikající hydroizolační plochy spolehlivě spojují v ucelenou plochu, která se také nazývá hydroizolační membrána či opona. Postup práce a její průběh je ještě o něco složitější, ale myslím si, že pro Vaši představu je výklad této nesporně zajímavé technologie dostačující. Gelová rubová injektáž je nezastupitelná všude tam, kde není možné z prostorových či jiných důvodů zhotovit odkopem vnější hydroizolaci a přesto je požadavek toto podúrovňové zdivo izolovat z vnější strany. Gelová injektáž spolehlivě zabraňuje pronikání vlhkosti či tlakové vody do spodní stavby. Gelovou rubovou injektáž by měla provádět firma s dlouholetými zkušenostmi. Cena této technologie je individuální dle náročnosti realizace. Tato gelová rubová injektáž není vhodná pro svépomoc, na rozdíl od krémové injektáže Systému AquaStop Cream, kde není potřeba speciálních zařízení a technologický postup je daný a snadný.

gelová injektáž
gelová injektáž
gelová injektáž

Animační video.

Systém AquaStop Cream – Generální partner vědeckého festivalu týdne AKADEMIE VĚD pro rok 2021 a rok 2022

Evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započteny osob. odběry, tel. objednávky a odběry distributorů EU


Z každé objednávky ukládáme část finančních prostředků na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
577.880 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
41.278 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ SPODNÍ STAVBY

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268