Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, koupil jsem rodinný domek z roku 1938. Rekonstrukci začínám od podlah, staré dřevěné podlahy jsem vytrhal a škváru a zeminu jsem odstranil do hloubky 40 cm pod úroveň podlah. Budu dělat odvětrávanou podlahu viz skladba : 15 cm štěrk frakce 16/32 s drenážní trubkou 100 mm 10 cm podkladní beton vodorovná hydroizolace 10cm podlahový polystyren 2x 5cm PE folie 6 cm cementový potěr s kari 150x150x4 Chci dělat chemickou sanaci vlhkého zdiva injektáží, ale nevím jestli sanovat přesně nad vodorovnou izolaci ( modifikovaná lepenka ) nebo až nad finální vrstvu cementového potěru. Předem moc děkuji za odpověď, S přátelským pozdravem Martin Vochomůrka

  • Martin Vochomůrka stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Vochomůrko. Všeobecně se dodatečné izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu zhotovují co nejblíže k povrchu nového podkladového betonu, řekněme ve výšce cca 50 mm. Toto ale platí za předpokladu, že se linií vrtů nedostanete pod úroveň neodizolovaného venkovního terénu u obvodového zdiva. Tím, že odeberete současnou skladbu podlahy a zeminy pro zhotovení nové skladby podlahy, můžete se teoreticky dostat podkladovým betonem pod úroveň terénu. Pravděpodobně to nebude Váš případ, ale pokud by byl, je nutné injektáž systémem AquaStop Cream zhotovit ve výšce cca 50 mm nad úrovní venkovního terénu nikoliv podkladového betonu a to z důvodu, že by docházelo k přemostění vlhkosti nad linii vrtů z bočního směru, tzv. infiltrace vlhkosti z neodizolovaného terén do zdiva. Modifikované pásy tzv. vany vytáhnete na svislých konstrukcích do výšky cca 100 mm nad zhotovenou injektáž. Tím se budou tyto hydroizolace doplňovat. Takže pokud tomu nebrání výška venkovního terénu, je výhodnější ten první postup, to je zhotovení izolace ve zdivu ve výšce, jak jsem již uvedl, cca 50 mm nad podkladovým betonem.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Urgentní technická linka
731 565 565

  • You must to post comments

Dobrý den,
Moc děkuji za rychlou odpověď, podkladní beton bude z 99% nad terénem, ale cca 1,5m je 7 cm pod terénem ( roh domu ve svahu ). Jak mám prosím postupovat v tomto případě ? Zdivo je cihelné o tlušťce 50 cm.
S pozdravem Martin Vochomůrka

  • You must to post comments

To je samozřejmě velmi příznivé. Pro systém AquaStop Cream je injektáž do průběžné spáry cihelného zdiva naprosto se 100% výsledkem. Takže u obvodového zdiva se budete řídit výškou spáry mezi cihlami, která bude nejblíže k 50 mm nad podkladovým betonem. V případě, že se spára ale začne v těch inkriminovaných 1,5 bm ocitat na hranici s terénem, raději už 1 či 2 metry před tímto místem, zhotovíte vertikální vrt (jednoduše odskočíte výše) mezi druhou linií vrtů, která bude opět pokračovat v průběžné spáře, ale již zase nad úrovní terénu. Ten vrt mezi dvěma liniemi bude tyto dvě linie vrtů spojovat. To znamená, nazveme-li ten odskakující vrt, mezivrt , že tento mezivrt bude přesně na půlce mezi dvěma liniemi vrtů. Je to sice detail, ale detaily jsou leckdy důležité. Samozřejmě byste mohl držet linií vrtů pro injektáž ve výšce v první spáře nad podkladovým betonem v celém rozsahu obvodového zdiva, a to ve výšce nad terénem těch 1,5 běžných metrů, určitě byste nepochybil, ale když to napíši opačně, proč nesnížit linií vrtů u většiny obvodu zdiva. Ale nevím jak Vám vycházejí výšky první možné spáry vůči podkladovému betonu a vůči terénu, ale myslím, že důvod, proč zvýšit a naopak snížit linii vrtů jste pochopil.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268