Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,mám dotaz..u starého doma (kotovice) vlhne stěna nejspíše od souseda..soused si udělal podél domu (boční strana) zahrádku kde jsi vysadil květiny atd..hlínu zasypal až ke stěně kde nedal ani nopovku..je možné ze stěna vlhne zevnitr jelikož zaléva květiny a hlína vsakuje vodu a poušti do stěny kotovice? Omítky jsem obouchal a nechávám sušit..stačilo by od souseda odkopat hlínu 50cm do hloubky dat nopovou folie a poté zahrnout zpět a uvnitř v místnosti použit sanační omitku a sanační štuk? Potrebuju aby dům vydržel par let..na veky stát nebude máme v plánu jen později bourat..předem děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den.
To, že si Váš soused udělal u Vaší zdi záhonek, není pro Vaší obvodovou zeď nejšťastnějším rozhodnutím. Nicméně, v tomto případě bych opravdu doporučil tuto zeď odkopat až na základovou spáru. Předpokládám, že u nepodsklepené části domu s Vámi popsaným použitým materiálem zdiva, nebude základ hluboký.
Proto doporučuji zhotovit svislou hydroizolaci alespoň od výšky terénu, nejlépe alespoň 50 mm nad terénem k základové spáře, s pevnou a těsnou vazbou hydroizolace k podkladu, jako se docílí u asfaltových pásů při natavení, snadněji, tixotropní stěrkovou bitumenovou hydroizolací, např. AquaStop Bitumen 2K.
U těchto hydroizolací nebude hrozit při zalévání zatékání za hydroizolaci, tak jako by se tomu mohlo stát u nopové folie. Při horním zakončením s lištou, by se lišta dala „podmáznout“ těsnící hmotou (silikon, bitumen, apod) a při kotvení a dotažení hmoždinkami by za lištu a tím i za nopovou folii nemohla voda zatékat. Takto by se tento důležitý detail dal i při použití nopové folie vyřešit. Po vytvoření svislé hydroizolace bude jeden směr dotace vlhkosti definitivně vyřešený. To je z boku.
Z Vašeho dotazu ovšem nevyplývá, zda má tato zeď i plně funkční vodorovnou hydroizolaci. Pokud nemá, svislá hydroizolace zcela nevyřeší zavlhání Vaší problematické zdi, jelikož zemní vlhkost bez vodorovné hydroizolace dotuje Vaši zeď i od základů, tj. od základů směrem nahoru. Pokud je zeď bez vodorovné hydroizolace, je nutné nejen zdivo svisle izolovat od terénu, ale taky zhotovit dodatečnou vodorovnou hydroizolaci, např. naším Systémem AquaStop Cream, a to co nejblíže k nule vnitřní podlahy. Tato výška bez vybourání podlah je platná nejen pro chemickou, ale i mechanickou podřezávku.
Pokud tyto opatření uděláte, zdivo i při častém zalévání záhonku začne vysychat. Možná jste se chtěl vyhnout právě podřezávce obvodové zdi z důvodu, jak píšete, že je to jen na nějakou dobu, ale o jakou dobu se jedná, já nevím, a proto Vám nemohu jiný postup doporučit. Sanační omítka bez zhotovení vodorovné, ale i svislé hydroizolace problematiku vlhké zdi nevyřeší. Náklady nejsou na chemickou podřezávku u našeho systému vysoké. Při dodržení námi doporučeného postupu bude výsledek spolehlivý a dlouhodobý. V kombinaci s nově vytvořenou svislou hydroizolací bude vše tak, jak má být.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268