Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Pohronský stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Pohronský. Na základě zkušeností a zejména na základě Vámi předaných informací předpokládám, že příčina zavlhání zdiva nebude pravděpodobně! v porušení vodorovné hydroizolace podlahy. Vše je samozřejmě v úrovni pravděpodobností a daných okolností. To, že se vyloučil únik vody z rozvodů topení metodou nepoklesu tlaku v systému, vyloučila se pouze jedna možná příčina z dalších čtyř možných příčin. 1. Havárie rozvodů vody v podlaze, případně ve stěně (únik vody může být drobný – rosení vody, ale neustálý!, který se nemusí ani načítat na vodoměru). 2. havárie odpadů v koupelně (byť třeba drobná). 3. Únik vody z topení (vyloučeno tlakovou zkouškou). 4. Zatékaní vody za vanu (sprchový kout) při sprchování, pakliže je v blízkosti této zavlhající stěny. 5. Porušená vodorovná hydroizolace v podlaze ( tato příčina je v malém poměru pravděpodobnosti, už vzhledem ke skladbě podlahy i když samozřejmě tuto příčinu vyloučit nemohu). Dále je dům všude suchý, jen v místě koupelny společná stěna (příčka) zavlhá. Váš popis a dané podmínky mi ukazují spíše na některou výše popsaných příčin zavlhání zdiva, než na příčinu porušené vodorovné hydroizolace, jelikož se mi tato domněnka v drtivé většině v podobných případech potvrdila. Ve Vašem případě nevím o naprosto spolehlivé neinvazivní metodě zjištění příčiny. Postupoval bych takto: Pokud máte v domě ještě jednu koupelnu, alespoň měsíc bych vůbec nepoužíval tuto koupelnu. Pokud nemáte samostatný uzávěr přívodu vody pro tuto koupelnu, což asi nemáte, nechte ho před koupelnou zhotovit a přívod vody uzavřete. Vůbec nic nevylévejte do odpadů. Třeba křídou si označte současné obrysy vlhkých map v pracovně a po měsíci či dvou měsících se dá situace vcelku ,,poctivě“ vyhodnotit. Pokud by se jednalo o příčiny v rozvodech , budou se mapy ztrácet, pokud se o tuto příčinu jednat nebude, zemní vlhkost i když také kulminuje na základě množstevních úhrnů srážek, ale u vnitřního příčkového zdiva to nemívá zásadní vliv, zdivo vysychat nebude. Pakliže se potvrdí příčina mnou předpokládaná , poté bych nejprve obnažil rozvody vody a odpady. Pokud by se ale naopak potvrdilo pochybení ve vodorovné izolaci podlahy, je na pořadí chemická injektáž zdiva systémem AquaStop Cream.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den, v chladných a zimních měsících se objevují na zdech obývacího pokoje vlhké mapy, které se tvoří zejména za nábytkem a vystupují též v rozích za pohovkou. Jde o starý RD se smíšeným zdivem. Základ je z kamene, potom asi půl metru cihly a potom už jen kotovice až na půdu. V tomto pokoji jsou tři stěny obvodové nezateplené, čtvrtá sousedí s dalším pokojem. Při rekonstrukci tohoto pokoje jsem oklepal omítky do výšky cca 1m nad podlahou, která je tvořena předpokládám dřevěným roštem, deskami a parketami a zdivo pod omítkou se zdá být naprosto suché. Je moje domněnka správná, že vlhkost vzniká vlivem rosného bodu a špatně provětrávanou zdí za nábytkem? Co by v tomto případě mohlo vyřešit náš problém?

Děkuji

  • Radek Vendolský odpovězeno 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Dle Vašeho popisu se to jeví tak, jak konstatujete. Pokud tomu tak je, příčina vlhkých map na omítce v zimních měsících je způsobená nedostatečnou tepelným odporem zdiva a jeho vyšší tepelnou vodivostí v kombinaci se snížením prodění vzduchu. Radikálním řešením by bylo objektu zateplit. Ale toto je Vám určitě jasné a tak hledáte pravděpodobně jednodušší řešení, co do rozsahu a tím i nákladů. Tím se nabízí druhé a velmi spolehlivé řešení. Na plochu zdi, kde již máte odstraněné omítky, aplikovat termoizolační omítku např. https://www.dek.cz/produkty/detail/1620182400-baumit-termo-omitka-40l?gclid=CjwKCAiApvebBhAvEiwAe7mHSAiGsno9szSK_-TgOGmgD9XelQbSoon9itpl7V8LBOPTnMtuT9CQ-xoCoZgQAvD_BwE. Rosný bod zanikne. Toto bývá v případech prochladávání konstrukci spolehlivé řešení. Samozřejmě za předpokladu, že zdivo nezavlhá kapilárně vzlínající vlhkostí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268