Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, je možné provádět injektáž domu, který nemá základní desku/ základy. Dům je nepodsklepeny ? Jedna se o kamenný dům

Dekuji, Beneš

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Beneši.
Dodatečná vodorovná hydroizolace zdiva, ať chemickou anebo mechanickou metodou, se u těchto starých domů běžně dodělává. Váš kamenný dům základovou desku určitě nemá, ale obvodové a vnitřní nosné zdi určitě jsou v jakési hloubce pod terénem založené, takže svým způsobem dům základy má, i když pravděpodobně ne hluboko a určitě bez základových betonových pásů. Pokud se obáváte narušení statiky, je vždy dobré se poradit se statikem, nejen kvůli krémové injektáži, ta je ze všech metod nejméně invazivní, ale kvůli případným zamýšleným jakýmkoliv jiným stavebním pracím a zejména při zásadní změně zatížení a dispozice, jako je nástavba, vestavba, změna využití nadzemních podlaží apod. Ale to by projektant v projektu určitě neopomněl. Pokud to tak není, dům byť s ne hluboko založenými základy, je bez známek jakýchkoliv statických poruch, není důvod se obávat dodatečnou hydroizolaci nad, lépe v úrovni vnitřních podlah, vytvořit. Také pojmenování kamenný dům je velmi obecné. Není kámen jako kámen apod. Ale u Systému AguaStop Cream platí stále jedno důležité a výhodné pravidlo/ vlastnost. Kudy kapilárně vzlíná vlhkost, a tato místa protnou vrty s injektážní výplní, a to v dostatečném objemu vůči vlastnostem stavebního materiálu, dojde k vytvoření nepropustné hydrofobní bariéry. Můj terminus technicus, kudy vzlíná vlhkost, tam se aktivní látky postupně vsáknou také, a tak vytvoří v poréznosti stavebních materiálů voděodpudivou a voděodolnou bariéru. Ale přejděme teď k praktickému postupu. U kamenného zdiva bych doporučoval provést injektážní linie dvě, tzv. dvouřadá krémová injektáž zdiva. První injektážní linii zhotovte co nejblíže k nule podlahy a druhou injektážní linii mezi 40 -50 mm nad linií spodní. Vrty v druhé linii budou na středových vzdálenostech mezi vrty ve spodní linii. Tzv. provedení „cik cak“. Osové vzdálenosti mezi jednotlivými vrty po max. 100 mm, průměr vrtů 14 mm, vzdálenost mezi liniemi max. 50 mm a hloubka vrtů na celou tl. zdiva s max. pokrácením 40 mm, než je daná tloušťka zdiva. Při tomto postupu je vysoká pravděpodobnost, že se vytvoří ucelená hydrofobní bariéra v celé tloušťce zdiva a délce provedené injektáže. Vrty i u kamenného zdiva nenaklánějte ke svislé rovině, vrtejte vodorovně.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268