Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den
Řešíme vlhkost v jednom z pokojů.
Jedná se o roh v ložnici, jedna se o zeď 600mm která dilatační spárou navazuje na zeď garáže 500mm zeď je z cihly s dutinami.

Pomůže injektáž zdiva ?

Obrázek
  • Matouš Najman stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Z Vašeho dotazu není úplně jasné, která zeď je vyzděna z cihel s dutinami, ale předpokládám, že jste myslel tu v obytné místnosti. Krémová injektáž AquaStop Cream je spolehlivá metoda pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti i u Vámi popisovaného druhu zdiva. U klasicky pálených, ale i nepálených cihel a standardního vyzdění je postup snazší. Pokud je zdivo vyzděné z cihel s dutinami/komůrkami, je potřeba postupovat jinak, než by tomu bylo u zdiva z plných cihel. Posílám Vám link na možný postup sanace dutých cihel. Zde klikněte: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/kde-a-jak-vrtat-u-cihel-porotherm-heluz-vosinove-cihly-a-jak-pri-plneni-udrzet-prijatelnou-spotrebu.
Také dejte pozor, aby se vlhkost nepřenášela ze zdi garáže do zdiva obytné místnosti. Sice píšete, že zeď garáže navazuje na zeď obytné místnosti s dilatační spárou (ta by vlhkost pravděpodobně přenášet neměla), ale raději toto místo dilatační páry překontrolujte. Poslední doporučení: dle přiložené fotografie je zřejmé, že omítky v rohu místnosti jsou dlouhodobě vlhké a tím znehodnocené. Už pro samotné bezchybné provedení by bylo dobré před započetím vrtacích prací omítky s dostatečným přesahem odstranit a po technologické pauze od dokončení injektáže nahradit odstraněné omítky sanační omítkou. Technologická pauza by měla být mezi dokončením injektáže a zahájením zednických prací min. 14 dní. Také by bylo vhodné injektáž zhotovit alespoň o jeden metr dále, než je spodní okraj viditelně zavlhlé omítky. V mnoha případech doporučuji provést injektáž alespoň od rohu k druhému rohu místnosti, ale dle Vaší poslané fotografie se velmi pravděpodobně opravdu jedná pouze o lokální zavlhající místo a tím si myslím, že doporučený délkový přesah injektážní linie bude dostačující.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268