Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Zakoupil jsem u Vás krémovou injektáž a mám v této souvislosti tři otázky. Prosím Vás tímto o informace, abych něco nezanedbal.
Chtěl bych se zeptat, při jaké nejnižší teplotě okolí mohu přípravek aplikovat, jak a čím nejlépe očistit aplikační pistol pro další použití při zakoupení dalšího krému-(pokud se mi způsob osvědčí, velice rád bych pokračoval v aplikaci krému do garážové stěny).
A pak bych Vás ještě chtěl požádat o odpověď na otázku, jak moc je důležeté odstranit omítku v místě aplikace. Injektáž budu provádět do tvárnic. Omítka na stěně je kvalitní a pevná-jak tedy prosím ovlivní neodstranění omítky působením krému ve stěně? A pokud musí být omítka odstraněna, nestačí jen na straně vrtání a aplikace krému?
Přikládám jedno foto stavu stěny (ten vyšší stín je stín auta-jedná se o mapy vlhkosti zdiva níže). Mnohokrát děkuji za vstřícnost a ochotu mi odpovědět na otázky, než začnu krém do stěny aplikovat. S pozdravem a přáním hezkého dne, R.B.

  • You must to post comments

Dobrý den. Teplotní podmínky pro aplikaci jsou v poradně mnohokrát ,,rozebírané,, a na stejný dotaz jsem nedávno odpovídal tazateli v širším pojetí, které Vám posílám. Zde je link na totožnou otázku a moji odpověď: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/dotaz-na-injektaz-v-zimnim-obdobi . Odpověď ale také najdete v technickém listu pro náš výrobek AquaStop Cream. Zde je odkaz na TL: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2019/05/2019-TL-AquaStop-Cream-2019r.pdf.
K té druhé otázce. Aplikační zařízení po použití injektážního krému AquaStop Cream lze vyčistit teplou vodou. U injektážní pumpy, kterou doporučuji si zakoupit při předpokládané spotřebě nad 5 litrů, se nalije do nádoby teplá voda a po zatřepání a natlakování se přes hadici a aplikační trubičku obsah pumpy vyprázdní. Ideálně 2x. K poslední otázce. Dle poskytnuté fotky je evidentní, že omítka daného zdiva je vlhká. Omítky mohou ale být zasolené a to může vyvolat velmi matoucí dojem. I po vyschnutí zdiva po určité době od zhotovené injektáže se povrch zasolených omítek může jevit jako zavlhlý. Pokud jste si jistý, že omítky zasolené nejsou a jak popisujete, jsou pevné k podkladu a jsou soudržné, mohou se ponechat. Po provedené injektáži se aktivní látky budou šířit ve zdivu, ale i v omítce. Na požadovaný vznik hydrofobní bariéry ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti stávající omítky vliv mít nebudou. Na základě poskytnuté fotky bych doporučil omítky odstranit a nahradit omítkou sanační. Při zvětšení fotografie jsem postřehl nejen určitý stupeň začínající degradace (zatím povrchové), ale i v některých místech bělavé mapky/výkvěty. Vypadá to na solné výkvěty. Pokud se jedná o garáž v budově, je to častý důsledek naváženého sněhu při mrazivém a vydatném sněžení, kdy se silnice posypávají solí a nanesený sníh na podvozku automobilu postupně v garáži roztaje. Voda se solí se vsakuje do podlah a zdiva garáží každou zimu. Tedy pokud je ta správná zima. Samozřejmě, různé druhy solí jsou více či méně obsažené v zemině a působením zemní vlhkosti při nefunkčních hydroizolacích postupně pronikají do konstrukce spodní stavby. To je samozřejmě ten častější průběh. Jen jsem chtěl také poukázat na to, že v garážích toto zasolení zdiva bývá intenzivnější z výše popsaných důvodů. Je to ještě složitější, ale myslím, že se dá můj výklad pochopit a vycházet z něj.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý večer pane Schwarz, musím Vám vyjádřit obdiv a smekám před Vámi..Z pouhé fotky jste naprosto přesně poznal, co se děje ve stěně. Zkoušel jsem omítku a zdála se mi pevná-to jsem ale zkoušel na začátku stěny, kde byla omítka více cementová..zbytek omítky byl jak perník. Největší mapy na stěně byly v místech, kde stálo přední a zadní kolo u auta. Z garážové strany jsem dle Vašeho doporučení osekal omítku a šlo to jak po másle. Injektáž bude jediné řešení vysušení stěny, protože nová podlaha-zaizolovaná se zvedla a tvárnice jsou utopené.Mohu tedy navrtávat těsně nad podlahou ve spáře.Viz. fota. Jen mám obavy, až se vysuší zdivo, aby se tvárnice nerozpadávaly…z dílenské strany bych omítku ponechal a po injektáži z garážové strany provedu sanační omítku, dle Vašeho doporučení. Jste opravdu odborník, pane Schwarz, své profesi naprosto rozumíte a jste ochotný rozsáhle a odborně komukoliv poradit cokoliv, co se injektáže týče. Toto mnoho lidiček, dle recenzí včetně mne oceňují nejen tím, že si i nadále budu od vás injektážní krém kupovat, ale také tím, že budu Vaši firmu vřele doporučovat. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji Vám mnoho spokojených zákazníků, jakým jsem i já. S pozdravem R.Bibrle

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarz, pokračuji v injektáži, protože se mi AquaStop Cream osvědčil-po téměř 14-ti dnech se zdivo již mění na světlejší barvu-tedy známka vysoušení tvárnic. Nyní pokračuji na další stěně v garáži, ale zde mám “překážku” v podobě svislého vedení el.kabelu přívodu do garáže. Prosím jen o info, zda není problém, když mezi injektážními vrty povede svisle el.kabel.
Na konci stěny, kde provádím injektáž se dostávám ke komínu. Ani to prosím není problém, když občas zatopím v kamínkách a komínové těleso se ve spodní části mírně zahřívá a nachází se v blízkosti provedené injaktáže? Děkuji mnohokrát za doplňující informace. S pozdravem R.Bibrle.

  • You must to post comments

Dobrý den pane Bibrle. Rozumím Vám. Injektážní emulze není klasifikována např. jako žíravina apod. Aktivní látky, které vytváří clonu ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti v místě, kde se clona kříží se svisle uloženým kabelem, který byl zasekán do drážky ve zdivu, v žádném případě kabel nepoškodí. Jen dejte pozor, abyste kabel mechanicky neporušil vrtákem, ale to Vám nemusím radit. To je totiž jediné riziko u injektáže zdiva, ale i všech mechanických metod. U komínového tělesa ve spodní části vyzděného průduchu, kde teploty nejsou vysoké, a toto místo bývá jen pro vyčištění spalin, můžete bez obav injektáž taktéž zhotovit. Předpokládám, že kamínka mají kouřovou rouru zaústěnou do komínového průduchu min 1,5 m nad předpokládanou injektážní linií. Pokud tomu tak je, pak nic nehrozí. Nehrozí ani znehodnocení vznikající clony ve zdivu a ani případné vzplanutí injektážní emulze, pokud jste měl i tuto myšlenku. Pokud by tam teploty byly vysoké, např žárem z ohně, což nepředpokládám, bylo by nutné zhotovit ve zdivu komínového tělesa injektáž a nechat technologickou pauzu min.2 měsíce, kdy budeme mít jistotu, že injektážní emulze ukončila svůj chemický proces a vzniklá pevná křemíková vazba s minerálním podkladem již nebude ohrožena případnou vysokou teplotou.

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarz, moc děkuji za cenné informace. Takový rychlý a ochotný přístup k tazatelům a zákazníkům se opravdu snad již skoro nevidí. To je opravdu vidět, že je Vám profese koníčkem, jak píšete také na webu. Věřte, že se nám zákazníkům s tímto přístupem daleko lépe nakupuje a co je pro nás hlavní-bez obav a velkého rozhodování, zda injektáž provádět. Vaše cenné a rozsáhlé informace jsou pro nákup a zhotovení injektáže zásadní. A pisálkové, kteří sdělují negativní komentáře hledají pouze způsob, jak uškodit- jak je patrné z jejich nesmyslných komentářích. Ještě jednou moc děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Radek Bibrle.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268