Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, dovoluji se poptat na možnost použití vašich výrobků v mém případě. Mám RD se sousedem jako dvojdomek, provedl jsem adaptaci sklepních prostor, ale sklepní zeď se sousedem je vlhká. Provedl jsem zkušební vrt do zdi, je silná cca 30 cm a ze strany souseda je hlína, soused nemá sklepy. Můj RD je po obvodu odkopán, provedena drenáž, izolace a zásyp štěrkem, tam je to v pořádku. Navrtání zdi a použití injekt. krému bude asi nedostatečné protože celá zeď z druhé strany je zasypána zeminou. Odkopání zeminy neni možné, soused nesouhlasí.
Děkuji za radu.
S pozdravem
Pavel Raboch

  • Pavel Raboch stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Rabochu.
Váš popis situace je naprosto jasný. V podstatě je problémová ,,pouze,, ta popisovaná společná zeď ve sklepě se sousedem, což je předmětem Vašeho dotazu. Svislá hydroizolace jde zhotovit i bezvýkopově. Kurzorem klikněte na tento odkaz, kde je článek, kde se dozvíte, že i tato situace je řešitelná: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/gelova-injektaz/. Gelová rubová injektáž je metoda velice spolehlivá. Této metodě důvěřuji a jsem jejím příznivcem, jelikož jsem se s touto metodou mnohokrát setkal na mnoha stavbách a měl jsem možnost nezávisle posoudit výsledek. Zde je tel. číslo na mého syna 731 565 565, který s touto metodou má více jak 15ti letou zkušenost a to právě realizační. Můžete ho nezávazně poptat. Pokud byste se pro tuto metodu rozhodl, je ale potřeba zhotovit nejprve v této zdi např. naším Systémem AquaStop Cream dodatečnou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti u podlahy. Systém AquaStop Cream zastaví vzlínající vlhkost u podlahy a rubová injektáž zamezí dotaci vlhkosti z bočního směru, tj. ze zeminy. Tím Vám tato společná zeď spolehlivě vyschne. Pořadí by mělo být to, že se nejprve zhotoví injektáž AquaStop Cream u podlahy a následně gelová rubová injektáž. Toto pořadí injektáží má své opodstatněné důvody. Pokud by ale tato metoda byla pro Vás např. z finančních důvodů nepřijatelná, cena se u gelové rubové injektáže pohybuje okolo 7000 Kč/1 m2 svislé plochy, nabízejí se další technická sanační řešení. Pokud by Vám někdo navrhoval injektáž, nikoliv skrz zdivo, tj. ta gelová rubová injektáž, ale injektáž do určité hloubky zdiva, spolehlivost plošné injektáže do zdiva pro vytvoření svislé celoplošné těsné hydroizolace zdiva pod úrovní terénu je značně nejistá. Zdivo vrtat v plošném rastru po 100 mm do tzv. šachovnice je z vícero důvodů už nepřijatelné a tak se plošné navrtání zdiva zhotovuje ve vzdálenostech 250 – 300 mm síťově. To jsou ale tak značné vzdálenosti mezi vrty, že při napouštění jakýmkoliv injektážním přípravkem nemůže dojít k celistvému propojení injektážních látek mezi vrty ve struktuře zdiva a tím se vlhkost postupně v lokálních místech na povrchu i sanačních omítek začne projevovat. Bude to jen otázka času. Tento problém Vašeho zdiva se dá vyřešit z vnitřní strany jinými sanačními postupy. Obecně ale platí, že zhotovení svislé hydroizolace v vnější strany obvodového zdiva pod úrovní terénu je nejlepším řešením, můj terminus technicus, je to stavebně nejčistší řešení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den p. Schwarz, moc děkuji za odbornou radu. Budeme zvažovat celý postup, jak to vyřešit. Bohužel celá akce vychází hodně draho, no uvidíme.

S pozdravem

Pavel Raboch

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268