Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Mám provedenou chemickou injektáž, můžu na ní položit stojatou ipu nebo je lepší nopová folie, podlaha obytné části je níž než terén ve dvoře , proto to vlhlo, můžete mi prosím poradit jestli do výkopu mám dát drť nebo jenom vrátit vykopanou zeminu.Děkuji Kubačák

  • You must to post comments

Dobrý den. Odpověď na Vaši první otázku: kvalitnější hydroizolace je určitě IPA, tj.asfaltový pás, než fólie typu černá nopová fólie, materiál poly¬ethy¬len (HDPE), výška nopů 8 mm. Tato nopová folie je křehká, nemá lepené spoje, přesahy a není těsná k podkladu. Je ale jasné, že se asfaltový pás hůře navařuje na svislou konstrukci než na vodorovnou. Proto nabízíme pro zhotovení kvalitní svislé hydroizolace ve výkopech bezešvou hydroizolační stěrku AquaStop Bitumen 2K. Viz technický list: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf a popis výrobku: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/aquastop-bitumen-2k-32kg/#popis. Nejedná se o žádný nátěr, ale tato hydroizolace se nanáší hladítkem ve dvou vrstvách. Tato bezešvá, vysoce odolná hydroizolace by měla být v konečné tl. 5-6 mm. Odpověď k druhé Vaší otázce: do výkopu u obvodového zdiva, který byl zhotoven z důvodu zhotovení svislé hydroizolace pro zamezení dotace vlhkosti z bočního směru. tj. z přilehlé zeminy do obvodového zdiva, bych nedoporučoval pro zpětný zásyp použít kamenivo. Výkop, který je zasypaný kamenivem a na dně výkopu není uložené funkční drenážní potrubí, je ideálním sběrným místem zejména pro povrchové vody. Představa, že výkop zasypaný kamenivem bude snižovat vlhkost okolo domu, či dokonce ve zdivu, je mylná. Každý déšť, tání sněhu, naopak jen intenzivně zvyšuje vlhkost u základů domu a u přívalových dešťů může vzniknout i na nějakou dobu sloupec vody. Voda rychle proteče kamenivem na dno výkopu, kde se zarazí a začne vyplňovat místo s nejmenším odporem, tj. mezi kamenivem zasypaného výkopu. Mohlo by se zdát, že zpětně zhutněná zemina ve výkopu, kde byla zhotovená nová svislá izolace zdiva, je méně výhodné řešení než kameninový zásyp, ale je to přesně naopak, jelikož zpětně zhutněná, případně prosetá zemina, a tím zbavená ostrých kamenů, je výhodnější a to pro rovnoměrnost vsakování povrchových vod okolo domu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268