Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

chtěl bych sanovat zdivo, které je cca 1m pod úrovní terénu. Dům je cca 60 let starý a nějaké odvodňovací pasy tam pravděpodobně jsou. Každopádně se do zdiva táhne vlhkost a opadává omítka nejhorší situace je na fotce. Poklepem je omítka na oklepání až téměř ke sklepnímu oknu.
Chci se optat, zda je pomůže vrtat otvory v několika řadách nad sebou a naplnit je AquaStop Creamem, nebo stačí jedna řada, zda mám použít AquaSaltStop, AquaSan Porosity…zkrátka spravný technologický postup, abych minimalizoval další nutné práce v budoucnu. Samozřejmě ještě mohu vybourat beton vedle domu a udělat izolaci novou, ale to bych nejraději volil až jako další fázi (s ohledem na pracnost).
Pěkný den,
Roman Sirůček

Obrázek
  • Roman Sirůček stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Sirůčku.
Vytvořit krémovou injektáží, ale i tekutým injektážním přípravkem svislou izolaci ve zdivu, které je pod úrovní terénu, je nespolehlivé. V poradně jsem na tento dotaz už mnohokrát odpovídal a více jsem se rozepisoval a vysvětloval, proč injektáže v plošném navrtání do zdiva (!) nejsou vhodným řešením. Je tady ale jedna alternativa, která velmi spolehlivě a přitom bezvýkopově vytvoří z vnitřní přístupové strany např. ve sklepení svislou hydroizolaci, a to z vnější nepřístupné strany. Injektáž zdiva pod úrovní terénu se ale neprovádí do zdiva (!), ale skrz zdivo (!), ale také v plošném provedení. Zde Vám posílám link na tuto metodu: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/gelova-injektaz/ a animační video: https://www.youtube.com/watch?v=BsSPmBiQcro&t=55s
Gelová rubová injektáž je vysoce spolehlivá metoda pro zhotovení svislé hydroizolace z vnější strany, která je ale přístupná pouze ze strany vnitřních prostor. Nicméně je tato metoda nákladnější, ale zase se vyhnete bouracím a výkopovým pracím. Pokud si ale zhotovitel spočítá všechny náklady u výkopových prací, následně očištění zdiva, zpevnění povrchu zdiva, zhotovení kvalitní hydroizolace bitumenovou tixotropní stěrkou, případně natavením asfaltových pásů, ochrannou vrstvu hydroizolace, zpětné hutnění výkopku a v neposlední řadě opravy poškozených povrchů, jsou celkové náklady velmi blízké bezvýkopové metodě. V některých případech ani přístup k vnější straně obvodového zdiva není možný, ale přesto vlastník nemovitosti požaduje vytvoření nové svislé hydroizolace z venkovní strany, a to se pak nabízí gelová rubová injektáž jako jediná spolehlivá metoda. Ve Vašem případě taktéž, ale Vy popisujete ve svém dotazu, že výkop u Vás provést lze, jen s odkladem. Já bych Vám doporučil opačné pořadí, ideálně v součinnosti výkopových a injektážních prací. Nejprve zhotovit odkop zdiva, které je pod úrovní terénu a to od výšky terénu do hloubky min. pod podlahu sklepení, lépe až na základovou spáru. Níže už ne! Případně výkopové práce provádět v etapách. Vše ale záleží na rozsahu výkopových prací a na statické kondici stavby. V momentě, kdy mám zdivo odkopané, může se u podlahy sklepení zhotovit dodatečná vodorovná izolace ve zdivu co nejblíže k podlaze, např. naším Systémem AquaStop Cream. Následně zhotovíte kvalitní svislou hydroizolaci ve výkopu a tím máte jistotu, že svislá hydroizolace se nepoškodila vrtáním otvorů s malým pokrácením, v jedné či dvou liniích, které se provádějí z praktických důvodů z vnitřní strany. Tím toto zdivo pod úrovní terénu začne spolehlivě vysychat, jelikož všechny směry zemní dotaze jsou zastaveny. Samozřejmě se ve výkopu dá ještě zvážit zateplení základů a případně zhotovení drenážního tělesa na dně výkopu. Těsnit zdivo (které je již pod úrovní terénu) proti vodě – z vnitřní strany – není vždy nejspolehlivějším řešením, a tak pokud máte možnost provést odkop, bude to nejspolehlivější odvlhčení spodní stavby. Ještě jedna rada. Ideální stav by byl ten, kdyby byly zároveň v rekonstrukci i podlahy sklepení. Tím by se na podkladový beton natavila hydroizolace, která by se vytáhla do výšky injektážní linie/ injektážních linií, s přesahem 50 mm. Omítky, nejlépe sanační omítky s podporou protisolného nátěru (AquaSalt Stop), by byly zhotoveny jako poslední. Pak by sanace sklepa byla provedena bez nedostatků. Zlepšení větrání suterénních prostor je u těchto prostor důležité, zejména po dokončených sanačních a rekonstrukčních pracích.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,
moc děkuji za cenné rady a na jaře objednám potřebné výrobky z Vaší nabídky.
Roman Sirůček

  • Roman Sirůček odpovězeno 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268