Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Plánuji injektáž menšího přístavku k domu využívaného jako koupelna a wc, po částečném osekání omítky jsem zjistil že ve spárách je hliněná malta a cihly jsou duté. Ve vaší poradně jsem se už dočetl že do hliňených spár lze aplikovat krém, problém však vidím v provrtání zdi silné 50 cm, zcela jistě se do otvorů sesype nesoudržná hlína a krém nebude možné aplikovat skrz celou stěnu. Jako možné řešení vidím provést injektáž zvenku i zevnitř, z každé strany zhruba 30 cm, je v tomto případě nutné vrtat z obou stran do stejné spáry nebo lze zevnitř vrtat o 1 až 2 řady cihel níž a spolehnout se že se krém propojí i přes duté cihly.
Děkuji za radu Jakub Lukeš.

  • Jakub Lukeš stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Lukeši. Omlouvám se za zpožděnou odpověď. Určitě doporučuji provést navrtání ve stejné průběžné spáře. Vybranou průběžnou spáru si snadno překontrolujete vrtem skrz celou tloušťku zdiva. Tím si také můžete vyzkoušet, do jaké míry dochází k zasypávaní vrtu hliněnou maltou. Obvykle to tak dramaticky neprobíhá. Oboustranné vrtání zdiva není nic proti ničenu, dokonce se nemusí přímky vrtů při oboustranném vrtání v jedné spáře proti sobě “potkávat”. Oboustranná injektáž se většinou provádí u zdiva ve značné tloušťce a to nad 1000 mm. Ale je zřejmé, že jsou i jiné případy pro provedení injektáže z obou stran zdiva oproti sobě. Důležité jsou hloubky vrtů, ale dle Vašeho popisu tl. zdiva je zamýšlená hloubka vrtů naprosto v pořádku. Ve Vašem dotazu ale zazněla informace, že se jedná o duté cihly. V odkazu je doporučený postup provedení injektáže, ale i udržení spotřeby u dutých cihel. Také si myslím, že pokud by vrty otevíraly komory cihelné řady pod vybranou spárou, což je pravděpodobné, pak by i případné sesypávání malty do vrtu nezpůsobovalo žádný problém. Zde je odkaz pro doporučený postup injektáže pro tento specifický druhu cihel: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/kde-a-jak-vrtat-u-cihel-porotherm-heluz-vosinove-cihly-a-jak-pri-plneni-udrzet-prijatelnou-spotrebu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268