Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

provedl jsem injektáž pomocí Vašeho krému a následně chci udelat sanační omítku aquaSan Porosity kterou jsem od Vás již rovněž zakoupil. Jedná se o cca 30 m2 omítky.
Otázka zní jakou pytlovanou směs říčního písku a portlandského cementu koupit aby s Vaší tekutinou fungovala. Pytlovaná směs pro mne bude asi jednodušší než shánět písek zvlášť a cement zvlášť. Zašlete, prosím, konkrétní odkaz na pytlovanou směs kterou mohu použít.

Předem děkuji

Matějíček

  • You must to post comments

Dobrý den.
Můžete použít v podstatě jakýkoliv betonový potěr se zrnitostí písku 0 – 4 mm. Na dva pytle o váze 25 kg přidáte příslušné množství vody a jednu odměrku AquaSan Porosity, která má uvnitř kalibrační kroužek, tj. těch 50 ml. Pak tuto betonovou směs budete mísit v míchačce cca 8 minut. Není dobré tuto směs mísit déle, jelikož se již lepšího výsledku nedocílí a v případě, že by se maltová směs míchala např. ještě o 10 min. déle, než doporučených 8 min., stane se to, že se naopak získané provzdušnění malty snižuje. Obrovské množství mikrobublinek, které vzniknou při doporučené době mísení v maltě, se začnou ze směsi naopak postupně vytlačovat. Delší míchání není výhodou! Ideální doba mísení se všemi složkami v míchačce je námi uváděných 6-8 min! Pak je malta připravená k omítání. Při jejím omítnutí a tuhnutí a následném vyzrávání svoje provzdušnění neztrácí a tím se samozřejmě ani nesmršťuje. Práce s touto maltou je snadná. Jinak Vám posílám dva výrobce pytlované betonové směsi, kde je kvalitnější cement, bez popílků apod., a tím je malta samozřejmě ještě kvalitnější, ale není to tak zásadní. Jinak do 14 dnů budeme mít v sortimentu i balení AquaSan Porosity o obsahu 0,5 litru.
Text z technického listu: Výchozí maltu je možno namíchat přimo ze složek, tj. pisku a cementu anebo použít vhodnou suchou cementovou směs se zrnitostí do 4 mm neobsahující speciální přiměsi ani přisady. Pro postřik a jádrovou
omítku doporučujeme pytlovanou směs Weber.dur Podhoz MC 665 nebo Sakret BE 04-25.
Pro přípravu štuku použijete písek 0-2 mm ve stejných poměrech jako pro výrobu sanační jádrové omítky a se stejným časem mísení. Případně můžete na omítku AquaSan Porosity použít jakýkoliv pytlovaný sanační štuk běžně dostupný ve stavebninách. Link na popis výrobku: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/aquasan-porosity/#popis

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mobil: +420 603 589 130

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268