Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám sklep, asi 2,5m pod terénem, umístění pod kopcem. Při deštích a odtávaní sněhu ze stropu kape voda. Ze spodu nenastupuje, proto mě napadlo, ze by stačilo vodu dostat do stran. Odkopavat a izolovat lepenkou by bylo velmi nákladné, proto bych raději nějakou službu např. injektáží. Pomohlo by? Jak bych měl postupovat a co budeme potřebovat?

  • You must to post comments

Dobrý den.
Asi Vás má odpověď nepotěší, ale Systém AquaStop Cream je určený pro odstranění jiných poruch spodní stavby. Možná Vám pomůže odkaz, který Vám přikládám. Po přečtení stránky, „Proč krémová injektáž“, a i dalších podstránek textu, Vám budou určitě více jasné možnosti v oblasti chemických injektáží. Zde je link na článek: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/kremova-injektaz-zdiva/.
Přesto si neodpustím jednu úvahu, o které se ale Vy ve Vašem dotaze zmiňujete. V případě, že na spodní stavbu působí tlaková voda, je vždy nejvhodnější vodu nejprve spolehlivě a účinně odvádět od domu, ať drenážními systémy, ale i případnou meliorací přilehlého pozemku, odtokem vody ze střech, vhodným vyspádováním dvorů, chodníků/pojezdových a pochozích ploch a pod. To vše může mít zásadní vliv na současný a tím i budoucí stav. Následně, anebo spíše v součinnosti, lze provádět další hydroizolační a sanační práce. Ale jak píšete, náklady na tyto práce jsou dosti vysoké. Nicméně si článek přečtěte a myslím, že Vám bude jasné, že řešením Vašeho případu by mohla být z injektážních technologií jedině gelová rubová injektáž. No, ale ani ta není laciná a myslím si, že to ve Vašem případě také nebude přijatelné řešení. Odkop o kterém se zmiňujete pouze z hlediska nákladů, ale nikoli z důvodu nemožnosti realizace, se mi zdá ve Vašem případě přeci jen nejvhodnější. Když jsem se ale již zmínil o bezvýkopovém vytvoření vnější svislé hydroizolace pod úrovní terénu jednou z injektážních technologií, nemůžu se ubránit nenapsat zejména její výhody. Nevýhoda je jediná. Je také dosti nákladná. Ale výhody jsou zajímavé. Všude tam, kde se nedá zhotovit odkopání k základům z důvodu nepřístupnosti, prostorových překážek, nereálnosti výkopových prací z důvodu značných hloubek, komplikovanosti z důvodu přilehlé komunikace, přilehlé vegetace, o kterou vlastník nechce přijít a pod, tak tento problém u gelové rubové injektáže neexistuje.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268