Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
se zájmem jsem si pročetl Vaše stránky o Systému AquaStop Cream® a protože začínám mít na chatě problém s vlhnutím zdiva, nedá mi to se nezeptat.
Mám podsklepenou chatu ve svahu. Zhruba polovina sklepů je pod úrovní okolního terénu a začínám nyní zjišťovat provlhávání obvodových stěn. Právě téch, které jsou pod úrovní terénu. Zřejmě postupem času, došlo k určité degradaci svislé izolace a vlhkost se nyní začíná projevovat i uvnitř.
A zde je má prosba o radu – lze Váš Systém AquaStop Cream® použít i na plynosilikátové tvárnice i když jsou pod úrovní terénu? Jestliže ano, tak v jaké výšce nad podlahou začít s první řadou pro aplikaci AquaStop Creamu a jak by měla pak vypadat síť otvorů?
Děkuji a zdravím.
Oldřich Jícha

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Jícha,
ano, plynosilikát je vhodný pro krémovou injektáž, viz ukázka zainjektované tvárnice, která 5 let stojí v nádobě s vodou. Je nejméně 40 let stará, ale je vidět, kde se vlhkost zastavila: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/fotogalerie/foto/sanace-injektaz-plynosilikat/?swcfpc=1
Zdivo pod úrovní terénu je třeba nejen vodorovně izolovat proti vzlínající vlhkosti, nejčastěji u podlahy, ale i svisle. Nejspolehlivějším stavebním řešením pro zhotovení svislé hydroizolace je zhotovení odkopu až na základovou spáru a odhalené zdivo pod úrovní terénu z venkovní strany zaizolovat kvalitní svislou hydroizolací. Ale chápu, že se tento postup nedá v některých případech realizovat, ať z důvodů přístupových, finančních, anebo ze zcela prozaického důvodu, že se do toho prostě člověku nechce, třeba z jakýchsi obav a pod. A tím přecházím na Váš dotaz.
Zdivo lze injektovat z vnitřní strany, tím bez výkopu, ale za předpokladu, že na zdivo z bočního směru nepůsobí tlaková voda. Pokud jste ani při dlouhodobějších a intenzivnějších dešťových srážkách nezaregistroval protékající vodu skrz zeď, pak u domu pravděpodobně tlaková voda nevzniká a tím se dá provést plošná krémová injektáž. Přikládám Vám bokorys a čelní pohled a snad viditelnou tabulku pro různé tloušťky zdiva s doporučenými hloubkami vrtů, jak plošnou injektáž zhotovit.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

Plošná injektáž - čelní pohled Plošná injektáž

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268