Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, uz od minuleho roku uvazuji o odvlhceni vasim Aqua stop kremem. Tenkrat jsem na vasich strankach cetla o cementove? variante vasich polystyrenovych zatek. Ted to nemuzu najit. Je zatka nutna a pokud ano, musi byt tato polystyrenova? Omlouvam se, do vseho takhle stouram. Dekuji D. Seborova

  • Dagmr Seborova stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Neomlouvejte se, není důvod. Ta informace o možném zatěsnění vrtů rychletuhnoucím cementem ale i polystyrénovou zátkou, po provedené injektáži Systémem AquaStop Cream je uvedena zřejmě kdesi v nějaké mé odpovědi na stejný či podobný a dříve položený dotaz. Není nutné pro zatěsňování vrtů použít námi dodávanou polystyrénovou zátku, která je vyrobena z XPS polystyrenu. Opravdu po vyplnění vrtů injektážním krémem se dá vrt zatěsnit i rychletuhnoucím cementem (případně maltou), se kterým se pracuje jako se sádrou, ale sádra je nevhodná. Takže můžete vrty zatěsnit dle Vašeho uvážení. Polystyrénová zátka má ale přece jen jednu výhodu oproti zatěsnění vrtů rychletuhnoucím cementem a to v tomto případě. Splňují se hned dvě funkce. Při snižování viskozity výplně injektážního krému AquaStop Cream ve vrtech dochází k jeho dispergaci do okolí stavebního materiálu, což je princip Systému Aquastop Cream, ale tím by částečně injektážní krém mohl v případě nezatěsněných vrtů zhotovených kolmo na svislou rovinu zdiva (to je dle technologického postupu pro náš systém) vytékat z okrajové části vrtu. K tomuto drobnému úniku může docházet v určitém časovém horizontu od provedené výplně vrtů. K těmto případným drobným výronům může docházet od doby výplně v řádech dnů, nikoliv hodin. Takže nemusítemít obavu, že po provedené výlni je potřeba vrt okamžitě zatěsnit. Tyto pořípadné drobné úniky nejsou zásadní, ale byla by škoda, aby docházelo byť k drobným ztrátám. Polystyrénová zátka vtlačená do ústí vrtů nejenže zabraňuje možným drobným únikům, ale i zamezuje vzniku tepelných mostů po dispergaci injektážního krému z vrtů do zdiva. Námi provedené zkoušky termokamerou v zimním období toto potvrzují. V případě zatěsnění vrtů polystyrénovými zátkami a po zhotovení nových omítek nebyly otvory termokamerou viditelné. V případě vsáknutí, ukončené dispergaci krému do zdiva a nezatěsnění vrtů polystyrénovými zátkami, i když byly zhotoveny v místech linií vrtů omítky nové a v dostatečné tloušťce, tato místa vrtů byla termokamerou lokalizována (při výraznějším poklesu venkovní teploty) v zimním období. Použití zátek po provedené injektáži je rychlé, snadné a vysoce efektivní z výše uvedených důvodů. U zdiva vnitřního, případně u injektáže, která se zhotovuje u obvodového zdiva pod úrovní terénu v kombinaci se svislou vnější hydroizolací slouží zátka pouze pro zatěsnění, ale pro tepelné zatěsnění není nutná, a tak v těchto případech se dá použít i jiný materiál, který zamezí mírnému, ale možnému výronu injektážního krému, tj výše zmiňovaný rychletuhnoucí cement, se kterým se zatěsnění vrtů také snadno provádí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268