Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
vaše injektáž udělá bariéru v pásu, ale co když potřebuji zateplit perimetrem část základů nad terénem a lehce pod terén, které jsou viditelně mokré až po stávající vybudovanou izolací ipou(podřezání) v urovni podlahy pokoje. Je nebezpečí pronikání vlhkosti do základů i zevnitř pod podlahou? Udělal bych vlastně druhý pás izolace u země ale mezi nimi zevnitř vlhkosti nic nebrání. Je vůbec možné zainjektovanou část zateplit polystyrenem?
Poradíte ?
Děkuji

  • Nemochovský stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Z Vašeho dotazu mi není úplně vše jasné, abych Vám mohl s jistotou odpovědět, ale pokusím se o to. Budu vycházet z Vašich ne zcela úplných informací. Píšete, že byla zhotovená nová izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti mechanickou podřezávkou zdiva s vložením hydroizolace IPA v úrovni podlahy. Soklová část ale zavlhá. Z této informace mi vyplývá, že půdorys domu minimálně v této části je nepodsklepený. Pakliže můj předpoklad je správný, je tam určitý výškový rozdíl a to mezi venkovní plochou a vnitřní podlahou. Tím myslím, že podlaha je o např. 500 mm výše než terén. Pokud je tam nějaký výškový rozdíl a je zcela jasné, že zdivo v soklové části obvodového zdiva do výšky zhotovené nové hydroizolace je dotované zemní vlhkostí nejen od základů, tj. směr odspodu nahoru, ale i z přilehlé zeminy, která je pod betonem podlahy, tj. je boční směr dotace zemní vlhkosti. Z toho vyplývá, že zhotovit ještě jednu hydroizolaci pod podlahou, tj. v úrovni terénu by problém zavlhající soklové části zcela nevyřešil. Vlhkosti, která kapilárně vzlíná od základů sice zamezíte už v úrovni terénu, tím můžete určitým procentem snížit procentuální vlhkost v soklové části obvodového zdiva, ale z bočního směru, tj. ze zeminy, která je pod podlahou zavlhlá a přilehlá k obvodovému zdivu, touto další zhotovenou vodorovnou hydroizolací ve výšce venkovního terénu nezabráníte. A tak zateplení této zavlhlé soklové části neprodyšným polystyrénem nevidím jako dobré řešení. Já jsem příznivcem jiné fasádní technologie pro tyto zavlhající soklové části z výše uvedených důvodů a to systémem provětrávaného obkladu. Tento páskový, různě barvený a v různých povrchových provedeních vyráběný obklad se nelepí na fasádu, ale na sucho se navěšuje na ukotvený rastr. Tím vzniká několicentimetrová mezera mezi zdivem a obkladem, obkladové pásky jsou k sobě na sraz také bez lepidla či spárovací hmoty, pozinkový rošt se snadno štelovacími hmoždinkami ke zdivu připevní a snadno se nastaví svislá rovina nutná pro obklad. Tento obklad je elegantní, zdivo ochraňuje před pověrnostními vlivy a je vysoce mechanicky odolný a omyvatelný. Zdivo neuzavře a tím toto zdivo v soklové výšce mezi vodorovnými hydroizolacemi má možnost dotovanou vlhkost odvětrávat bez vizuálních dopadů. Je ale jasné, že to není plnohodnotná tepelná izolace, kterou byste si asi představoval. Je ale otázkou, zda vysoký koeficient tepelného odporu v soklové části fasády, která je pod úrovní podlahy, je ta nejvyšší priorita. To nedokážu bez dalších informaci zhodnotit. Neznám tl. zdiva, jakou skladbu má současná podlaha a pod. Neznám výškový rozdíl mezi terénem a vnitřní podlahou. Ale je to jedna z mnoha možností. Odkaz na jednoho z výrobců provětrávaného obkladu: https://www.novabrik.cz/fasada-novabrik
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268