Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chci se zeptat, jak vyřešit zateplení domu v nepodsklepené části po injektáži z hlediska materiálů. Je možné linii injektáže překrýt klasickým pěnovým polystyrenem a sokl zateplený pomocí XPS vytvořit až níže nad zemí, nebo je nutné pro celou oblast pod injektáží použít XPS. Jde mi o to, zda nehrozí, že by klasický polystyren nasákl vlhkost ze zdiva.

  • You must to post comments

Dobrý den,
mé doporučení pro zateplení soklové části fasády je toto:
od terénu do místa injektážní linie použijte polystyren s označením XPS a od místa injektážní linie už můžete použít polystyren s označením EPS. Přesto bych Vás rád upozornil na jednu problematiku soklové části. Nejsem úplně příznivcem neprodyšných zateplovacích systémů v místech, kde konstrukce je trvalé zavlhlá, což je ve Vašem případě soklová část nepodsklepeného půdorysu domu, od terénu do místa výšky injektážní linie. Tuto částečně problematickou výšku fasády bych přeci jen zateploval prodyšným zateplovacím systémem, jako je například prodyšný obkladový systém https://www.novatherm.cz/fasada-pro-starsi-dum, ale i další. Tento systém zateplení spodních částí budov, kde zdivo nelze izolovat od zemní vlhkosti, je v mém oboru obzvlášť zajímavý, a to z mnoha důvodů. Zajímavé tepelně izolační vlastnosti, zdivo neuzavírá, esteticky přijatelný pro celou škálu typů budov a zejména neuvěřitelně odolný vůči všemožným vlivům, které se u pochozích ploch značně zvyšují. Zvažte, zda by toto řešení pro soklovou část, anebo systémově obdobné, nebylo výhodnější než zateplení klasickým polystyrénem.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268