Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den
je vhodné zaplnit otvory po vsáknutí krému klasickou PU pěnou? Nebo čím vyplnit vyvrtané otvory?
Děkuji

  • lukáš kubec stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Vrty, které se již vyprázdnily, se mohou vyplnit montážní PUR pěnou, což je velmi dobrý tepelný izolant. To je jedna možnost, jak se v dotazu zmiňujete. Druhá možnost je, že se vrty po vyprázdnění od injektážní emulze vyplní zdící maltou a pod. My dodáváme pro zamezení vzniku tepelných mostů, které mohou vznikat u prázdných vrtů v obvodovém zdivu nad úrovní terénu, polystyrénové zátky. Námi dodávané polystyrénové zátky tuto případnou problematiku spolehlivě řeší. Toto je prokázané termokamerovými zkouškami. Pokud ale chcete dodatečně vyplnit prázdné vrty maltovou směsí, maltu doporučuji namíchat o něco málo řidší, než byste ji míchal pro zdění, abyste ji do vrtu snadněji pěchováním vtlačoval. Maltu do vrtů totiž bez použití šnekového čerpadla jiným způsobem nedostanete.
S přátelský pozdravem
Jiří Schwarz

Fotografie z termokamery byly pořízeny po odvrtání zdiva a zatěsnění zdiva polystyrénovými kuličkami, ale stejný výsledek měření by byl i po vyprázdnění vrtů od injektážního krému. V současnosti dodáváme polystyrénové válečky/zátky, které jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu a jsou svým tvarem a materiálem výhodnější, než v minulosti používané polystyrénové kuličky. Z fotografií je zřejmé, že je dobré vrty tepelně zatěsnit. Tyto zkoušky jsou pořízeny, kdy ještě venkovní teplota nebyla pod nulou. S klesající venkovní teplotou by se rozdíl teplot na vnitřním povrchu omítek v místě vrtů ještě více rozcházel.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268