Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o izolaci domu z 30 let minulého století. V některých místnostech se mi oloupala částečně omítka. Můj dotaz je zda můžu provést izolaci domu vašim Aguastop cream v základových kamenech z venku. Provádět izolaci ze vnitřku místností nad podlahou se mi zatím nechce. Dům je postaven na asi 1m základových kamenech, nad okolním terénem a potom je vrstva 3 cihel a poté je teprve izolace. Z venku je zateplení polystyrenem, který zakrývá i ty 3 vrsty cihel. Vrtat mezi kameny a cihlami není vhodné z důvodu poničení polystyrenu. Vrtal bych tedy ve spáře pod prvním základovým kamenem od spodku zateplení. Základové kameny jsou asi 35cm široké.Mají se provrtat skrz a co je u starých domů za zakl.kameny? Další řada nebo již hlína?. Nebude to vadit na statiku domu? A pomůže to izolaci domu? Moc Vám děkuji za odpověď.
Jaromír REJL

  • Jaromír REJL stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Rejle.
Vaše část otázky „a co je u starých domů za zákl. kameny?“ je podstata mé odpovědi. Dle Vašeho popisu výšky kamenné podezdívky, následných tří vrstev cihel, na kterých je položena původní hydroizolace a pravděpodobně pokračující cihelné vrstvy/cihlová zeď, je zřejmé, že vodorovná hydroizolace ve zdivu je ve výšce skladby podlahy, pravděpodobně součástí hydroizolace podlahy, tj. na podkladovém betonu vnitřních podlah. Když si spočítáme výšku tří šár cihel, velmi pravděpodobně podkladový beton podlah, který ještě není izolovaný proti vlhkosti, by byl výše než Vámi zamýšlená výška injektážní linie, byť v horní části kamenné podezdívky. Ve Vašem případě by se jednalo o výškové pochybení. Injektáž, kterou byste chtěl provést do kamenné podezdívky by byla pod vnitřní podlahou. Co je podlahou přesně nemohu vědět, ale pokud se jedná o podlahy původní, velmi pravděpodobně pod podlahou bude škvárový zásyp/ zemina. Obojí bude obsahovat zemní vlhkost. Tento přilehlý zásyp a přibetonovaná podlaha k podezdívce bude přenášet zemní vlhkost do svislých konstrukcí, tj. do obvodového zdiva, ale i vnitřních zdí, jelikož jsou vodorovné hydroizolace, dle Vašeho popisu a stavu vnitřních omítek, již nefunkční, a nejen ve zdivu, ale pravděpodobně i v podlahách. Pokud ale podlahy nejsou předmětem rekonstrukce, nebudou vybourány, není jiné řešení než zhotovit injektážní linii v první spáře nad podlahou. Této výšce jste se z pochopitelných a Vámi popsaných důvodů chtěl vyhnout, ale jinou výšku pro vytvoření dodatečné hydroizolace pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu, bez vybourání podlah, Vám nemůžu doporučit. Toto pravidlo platí nejen pro chemickou injektáž zdiva, ale pro všechny mechanické metody. Je to výškové pravidlo všech dodatečně prováděných vodorovných hydroizolací spodní stavby. Pokud byste se chtěl ještě doplňkově na něco zeptat, přihlaste se přes Váš nadpis Vašeho dotazu k mé odpovědi. U mé odpovědi uvidíte červené tlačítko „vložte dotaz“, kde mi můžete zaslat doplňující informace.
Pokud si klikněte na připojené štítky pod Vaším dotazem, budou se Vám nabízet obdobná témata, která jsem před Vámi zpracovával.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268