Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
za jak dlouho bude AquaStop Cream® injektáž aktivní ?
Lze použít i do Porothermu ?
Děkuji za odpověď,
Hana Garnett

  • Hana Garnett stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Garnett. Injektážní krém AquaStop Cream® je silanový krém na čistě vodní bázi určený pro sanace vlhkého zdiva a základů. Po vyplnění vrtu reagují již po několika minutách účinné složky výrobku s okolním vlhkým prostředím a ve zdivu vzniká postupně hydrofobní clona. Tento proces, respektive jeho rychlost, probíhá na základě tří nejvýznamnějších faktorů. Ten nejvýznamnější faktor je procentuální vlhkost obsažená ve zdivu. U tohoto faktoru je to tak, že vyšší obsah vlhkosti ve zdivu v momentě provedené injektáže Systémem AquaStop Cream je na rozdíl od tekutých injektážních prostředků výhodou, voda obsažená ve zdivu, nebo spíše vlhkost, je jakýmsi nosičem aktivní látky (zjednodušené vysvětlení) a tím je rychlost šíření zvýšena na rozdíl od zdiva suchého. Ale tento princip je vlastně obrovskou výhodou, jelikož se injektáž zdiva provádí právě z důvodů, že zdivo trpí vzlínající vlhkostí a tím ve zdivu je nadlimitní procentuální vlhkost. V obsahu injektážního krému je i složka vody (20% vodní báze v obsahu krému) a tím se injektážní krém dokáže šířit i v suchém prostředí, ale jeho dispergace je samozřejmě pomalejší a do určité míry i ,,doběh,, hydrofobizace okolí vrtů kratší. Druhý faktor ovlivňující rychlost vznikající hydrofobní clonu pro zamezení vzlínající vlhkosti je poréznost zdicího materiálu. Všeobecně platí, že čím je zdicí materiál poréznější, tím clona vzniká rychleji. A v neposlední řadě je to teplota. Tento faktor, pakliže nemáme na mysli extrémní teplotní hodnoty, ať pod bodem mrazu či značně vysoké hodnoty pro injektáž, zásadně neovlivní průběh šíření a dokončení procesu, kdy vzniklá clona ve zdivu se stane již nerozpustná a nedispergovatelná. Ale všeobecně, vyšší teploty také mají určitý pozitivní vliv na rychlost dispergace. Proto je uvedeno v našem technickém listě: “Hydrofobizující účinky AquaStop Cream® se začínají projevovat v konstrukci cca 30 minut po aplikaci a postupně se rozšiřují do celé hmoty dalších 2-6 týdnů v závislosti na poréznosti, teplotě a míře zavlhnutí zdiva.
Po úplném rozpuštění injektážního krému z vrtů dojde k plnému nasycení i nejmenších pórů zdiva a v tomto okamžiku dochází k postupnému vysychání konstrukce. Injektáž porothermového zdiva lze zhotovit se spolehlivým výsledkem, ale tyto komůrkové cihly mají svá úskalí, omezení a tak Vám posílám raději odkaz na naši Poradnu, kde jsem již vícekrát odpovídal na dotazy, jak správně zhotovit injektáž porothermového zdiva. Link. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/stitky/pororherm
Po kliknutí na nadpis dané otázky se zobrazí má odpověď.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Urgentní poradenská linka 731 565 565

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268