Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pomohla by injektáž zdiva přímo do omítky v případě, že jediný problém je, že zeď vlhne od zámkové dlažby. Nopová fólie je bohužel chybně ukončena pod zámkovou dlažbu a omítka je nasákavá a vlhká nejspíše od křemičitého písku a dlažby. Viz foto.

Děkuji

  • Tomáš Pospíchal stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Vaše fotografie se do Poradny nestáhla. Pošlete mi ji do mého emailu [email protected]. Než Vám odpovím, raději bych se na foto podíval.
S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Zaslané fotografie

  • You must to post comments

Dobrý den. Děkuji za zaslání fotodokumentace. Pokud jste si naprosto jistý a přesvědčený, že příčina zavlhání spodní části omítky je způsobena stykem omítky s dlažbou, což opravdu není nic neobvyklého, je reálná Vaše úvaha omítku od dlažby odizolovat, jelikož vycházím z Vašeho předpokladu, že zdivo omítku vlhkostí nedotuje, zdivo je suché, a jedná se opravdu o ,,natahování,, vlhkosti do omítek od podkladu nikoliv svislého, ale vodorovného. Ano, omítka se dá odizolovat od zámkové dlažby Systémem AquaStop Cream a to v podstatě jako u klasického postupu při injektáži zdiva, s tím rozdílem, že vrty budou mít hloubku pouze na tl. omítky, respektive bych doporučil s malým prodloužením vrtů do zdiva, řekněme o 20 mm než je tl. omítky, aby se vrt dal vůbec dostatečně naplnit injektážní emulzí AquaStop Cream. Vrty byste samozřejmě zhotovil co nejblíže k pochozí ploše. Dle fotografií se ale nedá určit stupeň degradace, zejména pevnost omítek, a tak v případě, že byste se rozhodl poškozené omítky odstranit, navrhoval bych standardnější postup: pokud by se nová omítka opět dotýkala vlhkého podkladu (zámkové dlažby), dá se také při omítání zhotovit mezera mezi dlažbou a spodní hranou omítky. Je jasné, že čím je tloušťka omítky větší, tím je i její styk se zavlhlým podkladem větší a může do struktury omítky pronikat větší množství vlhkosti z vlhkého podkladu. Toto se většinou a intenzivně děje u omítek na soklových částech fasády, což je Váš případ, dle Vašeho předpokladu. Navržený postup: po odstranění omítek v předpokládané tloušťce omítky položíte/navaříte/nanesete hydroizolační stěrku a tím vytvoříte hydroizolační pásek od svislé roviny zdiva do vzdálenosti tl. omítky a tím se nová omítka nebude již dotýkat zavlhlého povrchu pochozích ploch. Tím vznikne oddělení omítky od povrchu vlhké zámkové dlažby a není žádný směr (svislý ani vodorovný podklad), odkud by omítka měla být dotována vlhkostí. Nemůžu se nezmínit o dotaci vlhkosti při deštích (odcákávání vody na spodní část fasády), zejména při intenzivnějších srážkových úhrnech, a tím se také urychluje degradace omítek, zejména a taktéž u pochozích ploch. Tyto soklové omítkové povrchy se velmi spolehlivě ochraňují hydrofobními nátěry. Voda při styku s takto ošetřeným povrchem odskakuje a tím se nevsakuje. Jen je potřeba tyto hydrofobní nátěry cca po 3 – 5 letech obnovovat. Tyto nátěry ochraňují omítky i před značkováním pejsky. Toto značkování fasád se intenzivně děje zejména v městských zástavbách, kde přibývá čím dál více těchto nezodpovědných pejskařů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den zkusím to tedy děkuji za vyčerpávající informaci.

S pozdravem

TP

  • Tomáš Pospíchal odpovězeno 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268