Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám dotaz, zda s Vaší emulzí je možná i např. plošná injektáž části zdi, protože pod schody mi připadá, že voda jakoby vzlíná uprostřed zdi, děkuji za informaci. S pozdravem Martin Žůrek

  • Martin Žůrek stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Žůrku. Krémová injektáž, ale i jiná injektážní alternativa, tj. injektáž, která se aplikuje do zdiva, není vhodná pro plošnou hydroizolaci zdiva. Tento postup sanace zdiva je vždy s velice nejistým výsledkem. Nemůže se ta vlhkost uprostřed zdi pod schody dostávat tzv. přemostěním vlhkosti? Není u tohoto zdiva pod schodištěm z rubové strany stavebního dílce přilehlý terén či zásyp? Krémová injektáž zdiva, ale i jiné alternativy injektáží zdiva (např. tekuté injektáže) se zhotovují pro zamezení působení kapilárně vzlínající vlhkosti od základů, případně z bočního směru a to díky vzniklé dodatečné vodorovné, případně svislé hydroizolační clony. Nikdy by se však neměly zhotovovat plošně pro zamezení pronikání vlhkosti z přilehlého terénu. Byly doby, kdy se tento postup často prováděl, ale jak jsem se již zmínil, s velice nespolehlivými výsledky. Tato příčina zavlhání se řeší jiným sanačním opatřením, např. odkopem (pokud lze) a zhotovením nové svislé hydroizolace až na základovou spáru či desku domu, nebo tzv. rubovou gelovou injektáží, která se ale nezhotovuje do zdiva, ale skrz zdivo a princip této injektáže je ten, že se napouští gelem rubová strana stavebního dílce, respektive přilehlá zemina, kde vznikne na rubové straně hydroizolační tzv. membrána. Ale za předpokladu, že je z druhé strany tohoto zdiva opravdu zemina či zásyp.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268