Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň !Mám dve otázky 1/ pri injektáži betónového muriva je možné zachovať osovú vzdialenosť vrtov 120 mm, alebo je potrebné voliť menšiu. 2/Náter pre stabilizáciu vodorozpustných solí reaguje aj s dusičnanmi ? Ďakujem. S pozdravom Cebecauer

  • Cebecauer stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Cebecauere. Osové vzdálenosti pro sanace zdiva injektáží bych u tohoto méně savého materiálu zkrátil na 80 mm.
Náš výrobek AquaSalt Stop je určený pro sanace vlhkého zdiva. Jedná se o silně hydrofobní kapalinu již připravenou k aplikaci, zpevňující podklad a zabraňující pronikání solí do nově zhotovených, zejména sanačních, omítek. Dusičnany jsou také chemické druhy solí. Dusičnany jsou obsažené v zemině, spodní vodě atd., a tím se v případě dožilosti či absence vodorovné a případně i svislé hydroizolace mohou infiltrovat do zdiva. Ale také mohou být obsaženy ve zdivu z důvodu havarijních poruch zejména odpadů. Je také otázka koncentrace kontaminace zdiva těmito solemi. Laboratorním rozborem vzorku odebraného ze zavlhlého zdiva se většinou dá určit příčina kontaminace. Na vlhkých podkladech, které obsahují ve vodě rozpustné soli, dochází aplikací dvou vrstev penetračních nátěrů přípravku AquaSatl Stop ke snížení celkového objemu pórů , což vede ke snížení rizika tvorby nových solných výkvětů. Penetrační hydrofobní nátěr tím zabraňuje pronikání solí na povrch zdiva, např. přiznaného režného zdiva či do dalších vrstev, většinou omítek. Tím, že hydrofobní nátěr snižuje pronikání transportu vody do omítek, avšak vodu obsaženou ve zdivu neuzavírá, ale propouští ji v podobě par, které na rozdíl od vody nenavazují na sebe soli, je pronikání solí na povrch zdiva a do omítek zamezeno.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268