Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Miroslav Tábor stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Tábor. Vrt po dispergaci injektážního krému je prázdný. Obsah výplně se vsákne do spáry a zdicího materiálu. To je přirozený průběh kapalné i krémové injektáže. K úplnému vyprázdnění vrtů dochází u injektážního krému AquaStop Cream standardně od 2 do 6 týdnů po provedené injektáži. Pokud jsem dobře viděl, Vaše zdivo je cihelné. U tohoto druhu zdiva dochází k vyprázdnění vrtů cca do 2 – 3 týdnů, někdy i dříve. Pokud Vám vyhovuje průměr vrtů 14 mm, což si umím představit, že ano, předpokládám, že byste mohl za 3 týdny od dokončené injektáže vrt využít pro Váš účel. Injektážní clona vzniklá ve zdivu a zejména v místě okolí vrtu se Vaší epoxidovou výplní( plastmalta) nemůže znehodnotit. Pro zkoušku, po cca dvou týdnech, zasuňte např. aplikační trubičku injektážního zařízení do celé hloubky vrtu a pokud se na trubičku nenanese již žádná zbytková injektážní emulze, je jasné, že vrt je prázdný a tím se dá použít pro Váš účel. Technicky žádné úskalí pro účel, pro který byl prioritně vrt zhotoven, nevidím, ale musím konstatovat, že nemám zkoušky, ale ani zkušenost, do jaké míry vznikne pevný spoj epoxidové výplně mezi tyčí a silně hydrofobním povrchem, tj. stěnou vrtu, kde má vzniknout pevná vazba, pro tah výztuže. Je ale jasné, že vrt je značně hrubý a stěna vrtu má povrchové nerovnosti a tak vysoce pevná epoxidová výplň by nemusela mít sníženou pevnost v tahu i bez toho, do jaké míry by byl spoj chemicky pevný.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuji za informace. Ano, zdivo je cihelné, zdící malta pravděpodobně pouze vápenná, zatím soudržná. Předpokládám preventivní použití Vašeho aktivátoru před samotnou injektáží, přestože uprostřed zdi je vlhkost velká (slepuje prach na vrtáku a znesnadňuje vrtání), v našem jihomoravském počasí zdivo velmi rychle vysychá.
Epoxidem je tvrzená pouze samotná tyč výztuže. Plastmalta, kterou následně použiji, je na cementové bázi, někdy označována jako expanzivní mikrobeton, slouží například k výplni kanálků předpínacích lan u mostních konstrukcí. V suchých cihelných zdech musím vrt provlhčit, natlačit maltu pistolí (podobně jako Vaši injektáž) a vsunout výztuž za pomoci kladiva a sprostých nadávek. To vše v rychlém sledu, než porézní cihlovina odsaje vodu a malta příliš zhoustne. Takže hydrofobní povrch stěny vrtu po injektáži bude naopak velkou výhodou. Ostatní vrty, tedy ty určené pouze pro výztuž, budu asi muset prostříknout penetračním nátěrem, aby nebyly tak savé. Stěny po příklepovém vrtání bývají natolik hrubé, že drží líp jak závit, nebo klasická chemická (polyesterová či epoxidová) kotva.
Selským rozumem bych řekl, že Váš přípravek AquaStop nemůže chemicky ovlivnit pevnost cementového tmelu, pokud se s ním tedy přímo nesmíchá “za tekuta”, ale chtěl jsem si to trochu potvrdit. Z Vašich zkušeností, například při injektážích betonových zdí, nesetkali jste se doufám s “reklamací” po několika letech, že by beton v okolí dispergované látky nějak nevyžádaně měnil vlastnosti…?
Děkuji Vám za přehlednou poradnu a informace, vyzkouším toto zdvojené využití injektážního vrtu a o výsledku nebo úskalích zde budu rád informovat i ostatní svépomocné stavitele.
Pěkný den,
M. Tábor

  • Miroslav Tábor odpovězeno 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou ty, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, hydroizolačních fólií, nerezových plechů, až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268