Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pane Švarci,

je skutečně uváděná spotřeba dle vaší kalkulačky přesná? Otvory jsem vrtal dle vašich instrukcí, kontroloval jsem zdali nejsou průchozí, ty které byly průchozí jsem zaslepil na koncích nicméně spotřeba ve zdivu tloušťky 500 mm je při rozteči otvorů 100 mm a průměru 14 mm o přibližně 35% vyšší. Finanční náklady se tedy výrazně liší od původně kalkulovaného. Jedná se o cihelné zdivo s průběžnou spárou. Děkuji předem za zpětnou vazbu.

S pozdravem

Tomáš Drábek

  • Tomáš Drábek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Drábek.
Elektronická kalkulačka je nastavena správně, ale nemůže “předvídat” anebo “předjímat” anomálie ve zdivu a pod. Více jak 6 let se nastavovala, tím myslím za provozu, aby naši zákazníci nemuseli dokupovat injektážní krém, ale na druhou stranu i proto, aby jim nezbývalo značné množství injektážního krému. Přebytek také občas zaregistruji a to na tel. poradenské lince, kterou také provozuji a tím odpovídám na nejen technické dotazy, ale občas také na dotaz, co s injektážním krémem, když mi zbylo např. půl litru. Poslední argument pro správné nastavení kalkulačky je jednoznačný a pravdivý. K dnešnímu dni evidujeme více jak 30 tis. odběratelů a tím sanovaných staveb. Dokupování injektážního krému stejným zákazníkem se ale pohybuje okolo 0,5 %. A to je pro mne jednoznačný ukazatel správnosti nastavení. U Vás mám možné vysvětlení. V některých případech u cihelného zdiva zdil zednický mistr tak, že kladl cihly na vodorovnou maltovou spáru, ale ať záměrně či z jiných pohnutek, nevyplňoval zadní svislé spáry, tj. mezery mezi cihlami, které vznikají při zdění vázaného zdiva. Tloušťka Vašeho zdiva má také zadní styčné spáry. Vázané cihelné vrstvy jsou sice položeny na maltovém plošném vodorovném loži, ale styčné spáry mezi cihlami nemusí být vyplněny maltou. Když ale dochází k samotné injektáži vrtů v maltové spáře, může docházet nejen k vyplňování vrtu, ale i k částečnému plnění těchto maltou nevyplněných mezer mezi cihlami. V konečném výsledku se účinnost nesnižuje, je tomu naopak, ale samozřejmě to na náklady nepříznivě dopadá. Vysvětlení, proč nejsou u některých staveb vyplněny zadní styčné spáry cihelného zdiva maltou: nejprve jsem si myslel, že vysvětlení jsou pouze dvě. Pokud se tento případ ojediněle vyskytne, bylo to z důvodu snížení nákladů na materiál, a také lidský faktor, usnadnění práce. I tyto myšlenky mohou být správné a dokonce mohou být v souladu s tím posledním názorem, se kterým se ztotožňuji. Mluvil jsem se zednickým mistrem “staré školy” a ten mi řekl asi toto. ,,Většinou to nebylo z důvodu šizení či šetření na materiálu, i když se samozřejmě šetřilo více než dneska, jelikož v té době bylo všeho nedostatek, ale ten primární důvod byl jiný, a to zlepšení tepelně izolačních vlastností zdiva. Nevyplněné vzduchové mezery mezi cihlami zvyšují tepelný odpor cihelné tl. zdiva. Myslím si, že výše uvedené vysvětlení příčiny Vašeho navýšení spotřeby je velmi pravděpodobné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268