Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

jsem interiérová designérka a nyní navrhuji obývací pokoj v prvním poschodí, kde se na stěně ve spodních rozích tvoří plíseň. Jedná se obvodovou zeď domu. Přízemí je suché, takže jde pravděpodobně o srážení vlhkosti uvnitř v bytě.

Mohli byste mi poradit, co se v takovém případě dá dělat?

Děkuji,

Hana Vančurová

  • You must to post comments

Dobrý den paní Vančurová. To je klasický důsledek nedostatečného zateplení, přesněji vzniku tepelných mostů. Nedostatečně zateplená fasáda v místech betonových věnců, betonových podlah přesahujících interiér objektu (terasy, balkony), nadedveřní a nadokenní překlady, ale i nedostatečná tloušťka zdiva bez tepelné izolace, a pod. Dle Vašeho popisu se prvním nadzemním podlaží vlhkost nevyskytuje. Příčinou vzniku plísní dle Vašeho popisu proto není kapilárně vzlínající vlhkost, jelikož se jedná o plísně vyskytující se v rozích v druhém nadzemním podlaží. Plísně dle poskytnutých informací vznikají nejpravděpodobněji v nejchladnějších místech obvodového zdiva. Důsledkem je kondenzace vzdušné vlhkosti ve Vámi uvedených místech, což způsobuje výskyt plísní. Jsou v podstatě dvě řešení , respektive jedno, ale ve dvojím provedení. Zateplit obvodové zdivo z venkovní strany, to je ale v lokálních místech většinou již z mnoha důvodů nepraktické, respektive při výstavbě běžné, ale ve Vašem případě se nejedná velmi pravděpodobně o dům ve výstavbě , a nebo zateplit zdivo z vnitřní strany stavebního dílce obvodového zdiva, což je v podstatě snadné a bez jakýchkoliv omezení. Tím se budeme raději věnovat té druhé variantě. Nejprve odstraníte stávající omítky s dostatečným přesahem v místech, kde se tvoří plísně a na tyto plochy se aplikuje termoizolační omítka. Tím zaniknou tepelné mosty (nejchladnější místa na površích omítek) a plísně se již nevytvoří. Odkaz na případného jednoho z vícero dodavatelů těchto tepelně izolačních omítek: https://www.weber-terranova.cz/uploads/tx_weberproductpage/TL_weber_dur_terralit.pdf. Pokud je můj předpoklad správný, tím myslím má předpokládaná příčina, je toto řešení správné a bude účinné.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Mnohokrát děkuji.

Hana Vančurová

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268