Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Zdravim – mam starsi rodinny dom z vnutra komplet zrekonstruovany pri com mi minuli rok v jednej izbe zacala od spodu podlahy vlhnunt stena-dom nie je podpivniceny.Vrty chcem robit s vonkajsej strany -je treba vonkajsiu fasadu-brizolit-osekat alebo nie? A v akej vyske mam vrtat? Zaroven podlahy alebo aj pod podlahu?? dakujem za odpoved

  • Miklas stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Miklasi. Tím, že Vám začala vlhnout jedna obvodová zeď Vašeho domu (že se jedná o obvodové zdivo domu odvozuji z toho, že hovoříte o možnosti vrtání z venkovní strany), je potřeba zhotovit dodatečnou vodorovnou hydroizolační clonu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti a to např. naší vysoce spolehlivou krémovou injektáží AquaStop Cream vyvinutou pro sanace vlhkého zdiva. Vrty a následnou injektáž samozřejmě můžete zhotovit z venkovní strany stavebního dílce a to na celou tloušťku zdiva mínus 30 mm dle našeho technologického postupu, který najdete na našem webu. Brizolitovou fasádu, pokud není již nepevná, můžete ponechat, nic se tím neznehodnocuje. Jen pokud máte zdivo cihelné, je potřeba najít průběžnou vodorovnou spáru co nejblíže k podlaze a v této spáře zhotovit injektáž. Průběžnou spáru najdete např. svislým oklepáním omítky na rohu obvodového zdiva v místech předpokládané injektáže a to např. úzkým majzlíkem. Pak si vodováhou budete držet vodorovnou linii vrtů a měl byste se vždy vrtem do průběžné spáry cihelného zdiva dostat. Rozhodně linii vrtů, jak jsem se již zmínil, zhotovte co nejblíže k horní vrstvě podlahy a to z důvodu, že pod skladbou podlahy je zásyp či zemina, jelikož jak píšete, tato část domu není podsklepená a tak, pokud byste zhotovil hydroizolační clonu pod úrovní podlahy, pravděpodobně by mohlo dojít k tzv. přemostění vzlínající vlhkosti přes tuto byť funkční hydroizolační clonu a to z důvodu zmiňovaného zásypu či zeminy.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268