Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, chystame se v dome provest injektaz svepomoci, ale pro jistotu se zeptam. Bydlime v podsklepenem dome. Sklep je z jedne strany pod urovni terenu a z druhe strany kryty terenem neni, ale jiz otevreny do prostredi, plati v tomto pripade, ze by se mely vrty provadet 10 cm nad urovni terenu (ze strany, kde je sklep kryty)? Nebo v tomto pripade vrtat nad urovni vnitrni podlahy, aby nedoslo k premosteni vlhkosti? Bavime se o vrtani z venkovni strany. Predem dekuji za odpoved, Dvorak

  • Dvorak stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Dvořáku. Vodorovná linie izolace vlhkého zdiva systémem AquaStop Cream musí být zhotovena v místech co nejblíže k podlaze, ze strany, kde není nad touto úrovní podlahy okolní terén, aby nemohlo dojít k tzv. přemostění vlhkosti nad clonu zabraňující kapilárně vzlínají vlhkosti. Na straně suterénu podúrovňového zdiva musíte zhotovit linii vrtů těsně nad úrovní terénu a nebo lépe zhotovit novou svislou venkovní izolaci odkopem (až na základovou spáru) a pak samozřejmě lze zhotovit vrty a následnou injektáž také těsně nad úrovní podlahy suterénu. Tím se budou tyto dvě izolace, tj. venkovní plošná podúrovňová izolace a vodorovná izolace ve zdivu, navzájem doplňovat. Jinak není pro výsledek systému AquaStop Cream důležité z jaké strany stavebního dílce se vrty zhotoví. Vždy se vrtá na celou tloušťku zdiva mínus cca 30 mm dle našeho technologického postupu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268