Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám dotaz na způsob provedení práce svépomocí Vašim přípravkem který chci zakoupit.Budu injektovat kamenné zdivo o šíři 600-700mm a potřebuji vědět jestli není problém když budou vrty mimo spáru? Jsou tam obrovské kameny a není vždy možno jej obejít. Jinak podlahy mám cca 3 roky staré jen vysypané štěrkem a zabetonované. Stěny nejsou nikde izolované. Vlhkost sahá cca 50cm vysoko, podle počasí. Ještě chci vědět zda můžu provést i šikmé vrty. Děkuji za odpověď Matušek.

  • Matušek stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Matušek. U kamenného zdiva nemá význam pro úspěšné provedení sanace vlhkého zdiva vrtat zpravidla do spár, jelikož spáry u většiny vyzděného kamenného zdiva nejsou průběžné, tzn. že i když budete vrtat to spáry, kterou na povrchu zdiva uvidíte, tato spára se po pár centimetrech začne stáčet mimo osu vrtu a tím se vrt dříve či později dostane mimo spáru. Spíš doporučuji toto nepravidelně vyzdívané zdivo vrtat v osových vzdálenostech místo normových 100 mm, ale po 80 mm. Nic se tím nezkazí, narušení statiky v případě jednořadé, případně dvouřadé vodorovné a někdy i svislé injektáže o průměru vrtů 14 mm na celou tloušťku zdiva nehrozí, ale je větší jistota, že nasycovaní okolí vrtů šířících se hydrofobních clon od jednotlivých vrtů se překryjí a tím vznikne kompaktní, celistvá hydroizolační clona v celé hloubce a šířce injektovaného zdiva. K té poslední otázce. Šikmé vrty můžete zhotovit, ale nedoporučuji náklon vrtů k svislé rovině zdiva větší jak 25 stupňů. Samozřejmě není problém vrty ještě více klopit, ale pak se v dolní části vrtů zesilují šířící se hydroizolační clony na úkor horních částí vrtů,tj. u ústí vrtů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnos

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268