Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň,
chcem sa spýtať prečo je nutné používať vrták priemer 14 mm,prečo nie napr. 15 či 25mm.
Druhá otázka-funguje systém aj pri aplikácii do nepravidelnej škáry napr.medzi betónovým a tehlovým múrom? Škára je asi 1-2cm široká, cca 10cm vysoká a je v celej hrúbke múru cca 45cm dlhá.
ďakujem za odpoveď.
S pozdravom
Koreň

  • Jan Koren stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Vše bylo dlouhodobě nastavováno tak, aby výsledek byl co nejúčinnější a to pro nejširší škálu druhů injektovaného zdiva, jeho procentuálního zavlhnutí, zasolení, včetně lidského faktoru drobných pochybení při práci a to nejen u kutilů, ale můžu Vás ujistit, že velmi často i u profesionálů, jako jsou drobné odchylky souběžností vrtů, neprováděné 100%ní výplně vrtů, atd. Ano, vrták byste mohli použít i v jiném průměru ( ale ne v zásadně odlišném průměru), ale pak byste musel vše přepočítávat tak, zejména by se to týkalo osových vzdálenosti, abyste dodržel námi doporučenou spotřebu pro náš Systém AquaStop Cream pro danou tloušťku zdiva a jeho délku (běžné metry). Takže nedoporučuji takto experimentovat. V neposlední řadě je námi dodávané aplikační zařízení, zejména průměry aplikačních plnidel a těsnící zátky, uzpůsobené právě pro tento námi nastavený průměr vrtů (14 mm). Co se týče druhého dotazu. Přechodová maltová spára je stejnorodá, homogenní, což je taktéž ideální pro linii injektáže, tak jako průběžné spáry u cihelného zdiva a nezáleží jak je maltová spára vysoká. Jen je potřeba držet linii vrtů (středy vrtů) ve vodorovné přímce. Dispergace v těchto přechodových spárách je spolehlivá a tím výsledek je taktéž spolehlivý. Jen je ještě potřeba odměřit, zda je tato vyrovnávací, přechodová spára mezi betonovým a cihelným zdivem ve správné výšce. Ale to je samozřejmé.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268