Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

dobry den. chcel by som sa opytat na pouzitie pripravku aquastop cream, na technologicky postup aplikacie v mojich podmienkach. Po vymalovani WC som zistil ze kapilarna vlhkost sa dostala az nad keramicky obklad . ktory je to vysky cca.1,5. doteraz som si ju nevsimol,nakolko bola wc vymalovane umyvatelnou farbou. Jedna sa o priecku hr.9,5 cm vratane obkladu, z druhej strany je kupelna, tiez oblozena keramickym obkladom,ale do vyssej vysky.je to povodna priecka/ starsi RD/.na odstranenie vlhkosti by som chcel pouzit vas pripravok, len rozmyslam ci by sa dali otvory vrtat aj vo vyske ukoncenia keramickeho obkladu v miestnosti WC, nakolko nechcem porusit obklad a z druhej strany je kupelna tiez oblozena obkladom. dalej ma zaujima,cim sa vyplnia otvory po aplikacii pripravku a jeho nasiaknuti do okoliteho muriva. mam v dome este jednu obvodovu stenu , ktora je nalhnuta do vysky cca.20cm. od podlahy, bez solnych vykvetov. aj sem by som chcel aplikovat pripravok,je to mozne aj bez obijania omietok? nasiel by som len sparu medzi tehlami, navrtal, aplikoval pripravok,utesnil diery po aplikacii…..po akom case sa daju vrtane diery zarobit a steny na novo vymalovat? dakujem za odpoved s pozdravom martin jonáš

  • martin jonáš stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Jonáš. Aniž bych Vás chtěl jakkoliv znepokojovat, je také možné, že ta vlhkost může být způsobená havarijním stavem rozvodů vody či kanalizace, případně nedostatečného zatěsnění vany či sprchového koutu a obkladů. Pokud ostatní vnitřní zdivo Vaší nemovitosti je bez známek vlhkosti a jen zavlhá tato příčka mezi místností WC a koupelny, mám většinou bohužel tuto zkušenost. Pakliže se mýlím, a jedná se skutečně o příčinu zavlhání z důvodu klasické kapilárně vzlínající vlhkosti tohoto příčkového zdiva, je technologický postup stejný jako u jakéhokoliv jiného zdiva. Jen bych vrty zhotovil na max. hloubku. Vrty dovrtávat bez příklepu z důvodu zmenšení rizika odskočení obkladů na druhé straně. Dále bych po provedené výplni injektážním krémem vrty standartně zatěsnil zátkami, ale nevtlačil bych je do celé hloubky jejich výšky, zátka je 20 mm vysoká, jelikož při zasunutí této polystyrénové zátky by se vytlačilo z otvoru objemové množství krému. I to max. prodloužení vrtů s dovrtáním bez příklepu je také z důvodu, aby toto slabé zdivo (jak píšete 95 mm) bylo co nejvíce vyplněno injektážním krémem. U silnějšího zdiva nerozhoduje každý centimetr, ale u tohoto velmi slabého zdiva je důležité, aby tloušťka zdiva byla co nejvíce vyplněn. Ještě k té výšce linie vrtů. Chápu Váš záměr zamezení vzlínající vlhkosti ve výšce kde končí obklady, ale přeci jen bych linii vrtů zvolil u podlahy. V postupu provedení Vašeho záměru se sice vzlínající vlhkost zastaví v úrovni obkladů, ale postupem časem spáry obkladů velmi pravděpodobně začnou černat nebo se budou v těchto spárách vytvářet plísně. Jinak po vpenetrování silanového krému do zdiva není nutné prázdné vrty ničím vyplňovat. V žádném případě nehrozí statické narušení stavby, jelikož systém AquaStop Cream, respektive jeho technologický postup, je nejméně invazivní metoda pro zhotovení dodatečné izolace k trvalému zamezení vzlínající vlhkosti a to nejen u příčkového zdiva, ale i nosného obvodového či vnitřního zdiva. U tohoto slabého zdiva by mělo dojít po aplikaci systému AquaStop Cream k relativně rychlému vysychání a tak si myslím (je to jen odhad), že vymalování by bylo možné do 1 měsíce od provedené sanace. V dolní polovině Vašeho dotazu popisujete Váš zamýšlený postup prací, tak konstatuji, že je naprosto správný.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268