Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký produkt byste mi doporučili pro vodorovnou izolaci venkovní zdi z betonových tvárnic? Jedná se o zeď délky 7m (šíře 0,2m a výška 1,3m). Základ je již vyzrálý od loňského srpna.
Nechci použít klasickou asfaltovou lepenku, neboť bych si musel vypůjčit PB lahev s hořákem, řezat otvory v místě prostupu svislé výztuže atd. … samé komplikace.
Základním požadavkem tedy je, aby nátěr byl mrazuvzdorný + dostatečně odolný vůči tlaku (zatížení +/- 3000kg/m2), tzn. aby po vylití tvárnic betonem nedošlo ke stlačení hydroizolace, které by ji poškodilo natolik, že by byla jen částečně nebo vůbec funkční..
Mnohokrát děkuji za radu.
S pozdravem
Pavel Cobl
tel. 733 587 527
e-mail: [email protected]

  • Pavel stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Cobl. Pro vodorovnou hydroizolaci betonového základu před zahájením zdění betonových tvarovek bych zvolil bezešvou hydroizolaci a to výrobkem AquaStop Bitumen 2K. Zdůvodnění:
Typické aplikace:

■ stěrková hydroizolace všech stavebních podkladů (základů, stěn sklepů, zdí, mostů)

■ hydroizolace proti vlhkosti

■ hydroizolace proti netlakové i tlakové vodě

■ protiradonová ochrana

■ izolace balkónů a teras

Výhody:

■ skvělá přilnavost k podkladu

■ díky složce B rychlé reakční časy a rychlé dosažení odolnosti proti vodě

■ použití i na vlhké podklady (ne mokré)

■ plněný speciálními vlákny

■ jednoduchá aplikace stěrkou

■ tixotropní (nestéká ze svislých ploch)

■ vodotěsný

■ ochrana proti radonu

■ velmi dobrá celková chemická odolnost

■ bezešvá hydroizolace (celistvá plocha bez spojů)

■ flexibilní – překlene trhliny v podkladu do 2 mm

■ bez obsahu organických rozpouštědel (VOC)
Z výše uvedeného popisu produktu AquaStop Bitumen 2K je tento prostředek dle mého názoru pro Váše použití ideální. Nepíši to z důvodu, že se jedná o náš výrobek a tím bych Vám ho nabízel, ale protože s tímto výrobkem se opravdu výborně pracuje a zejména, kde je značné množství prostupů skrz hydroizolaci, je tato hydroizolace bezesporu po všech stránkách výhodná a spolehlivá. Plochy se Vám budou snadno nanášet (aplikace ve dvou vrstvách) v tl. cca 6mm., to je přibližná tloušťka modifikovaných pásů, ale co je ve Vašem případě asi největším rizikem a tím pádem prioritou, aby hydroizolace proti vlhkosti těsnila i v místech připravené svislé ocelové výztuže. Tím, že se AquaStop Bitumen 2K aplikuje (nanáší) hladítkem (jedná se o hustou kašovitou hmotu), je snadné v místech těchto prutů zhotovit tzv. límečky do výšky cca 50 – 100 mm. Jelikož má tato hydroizolace vynikající chemickomechanickou přilnavost k velké škále materiálů včetně skla, dřevěných konstrukcí atd., na ocelových roxorech je přilnavost a hydroizolační těsnost naprosto spolehlivá. Co se týče dotazu na zatížení, nemám obavu o poškození hydroizolace. Po 14 dnech má značnou pevnost a při popisu výšky a druhu zdění je potřeba i počítat, že zatížení po zalití tvarovek nepůsobí pouze na vodorovnou plochu základu a tím zhotovené vodorovné hydroizolace, ale váha se z velké části vynáší na ocelovou výztuž, jelikož betonová výplň tvarovek v komorách nemá tendenci po vytvrdnutí se smýkat po roxorech. Tyto ocelové výztuže mají na povrchu žebrování a to zabraňuje smyku. Takže ocelová výztuž neslouží pouze pro zpevnění konstrukce co do horizontálních směrů, ale i vertikálních, ač vertikální zpevnění není u Vás důležité. Takže výpočet zatížení hydroizolace není úplně přesný. Jednoduše, tím že se tento druh hydroizolace používá i při zakládání celých domů a různých jiných staveb s daleko větším zatížením, u zídky Vašeho rozměru a zatížení se poškození hydroizolace tlakem obávat nemusíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268