Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pane Schwarzi,
chtěl bych Vás požádat o radu. Bydlíme v malém dvojdomku (stavba 60. let 20. stol.), který je zrcadlově otočený. Se sousedem máme společnou prostřední zeď. Bohužel jeho nezodpovědným chováním v jeho polovině domu (v kotelně sekal obrovské špalky), došlo dle našeho názoru prováděnými otřesy k poškození spodní izolace lepenky (asfaltu) a odtud do jeho prostor vtéká spodní voda. V našich prostorách voda není. Nicméně pro nás to má ten dopad, že společná prostřední zeď je ze strany od souseda v jeho sklepě 5 cm pod vodou a z naší strany nám zeď „pouze“ vlhne do výšky cca 50 cm. Ostatní zdivo spojené se základovou deskou je vlhké cca do 30 cm. My ve sklepě vodu nemáme, pouze je lehce vlhká podlaha.
Pro zamezení vnikání vody do zdiva ze strany od souseda a dále vzlínání vody vzhůru jsem dovodil podle vašich popisů, že je nejvhodnější použít přípravek krémové injektáže AquaStop Cream. Poté bychom podlahu znova zaizolovali lepenkou, podvlékli do spáry cihly a položili 7 cm vrstvu betonu. Myslíte, že je krémová injektáž pro zamezení vstupu vody a její vzlínání je za daných možností nejvhodnější? Se sousedem není možné se dohodnout, navíc je bez prostředků a výsledek případného soudního sporu by byl nejistý.
Děkuji Martin Štěpánek
Příloha: plánek
pro zvětšení klikněte kurzorem na nákres

Obrázek
  • Martin Štěpánek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Štěpánku. Myslím si, že z Vašeho nákresu je situace jasná. Dle Vašeho přiloženého nákresu a navrženého postupu sanace Vašeho sklepení je v podstatě Vámi vše smysluplně popsáno a navrženo. Rekapitulace: Společná zeď se zamokřuje. Je ale výhodou, že podlahy dvojdomu jsou v jedné rovině/výšce. Na stávající Vaší betonové podlaze se provede nová hydroizolační vana s vytažením do výšky zhotovené injektáže, která se provede ve výšce okolo 100 mm nad podlahou. Předpokládám, že se jedná o zeď, která je zděná cihlami. Tím využijete spáru do které se dá již vrtat vodorovně, aniž by docházelo k ohýbání vrtáku a tím k vyosení přímky vrtu ze spáry. Hydroizolační vanu vytáhnete cca 50 mm přes výšku provedené injektáže, ale můžete i výše. Tím se tyto hydroizolace napojí a navzájem se budou doplňovat. Samozřejmě, že omítky musí být před těmito stavebními pracemi již do dostatečné výšky odstraněny. Systém AquaStop Cream je vysoce spolehlivá metoda, která se provádí pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu. Kvalitně provedená hydroizolační vana s vytažením hydroizolace i na svislé konstrukce, po zabetonování a tím vytvoření, dalo by se říci, betonového těžítka, nejenže podlahu izoluje proti zemní vlhkosti, ale případně i proti tlakové vodě. Vzniklá hydrofobní bariéra dle technologického postupu pro Systém AquaStop Cream vytvoří nad podlahou spolehlivou bariéru proti vzlínající vlhkosti, a výškově předpokládám, už nad případnou výškou asi občas zatopeného sklepa souseda. Vaše podlaha a tato společná problematická zeď bude mít své nově dodatečně provedené hydroizolace a tak sousedův stav sklepení by již neměl tuto Vaší část sklepa negativně ovlivňovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268