Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, či Vami ponúkaná injektáž je vhodná na izoláciu steny pivnice, ktorá je zo skál a vyplnená murivom a permanentne vlhne, hlavne keď sú dažde. Budova bola postavená v roku 1894. Posielam fotky múrov pivnice s označením pivnica.

Tak isto máme problém s vodou v inej našej nehnuteľnosti, ktorá nie je podpivničená, ale vlhnú jej múry. Foto s označením dom.
Neviem posúdiť či v oboch prípadoch ide o vzlínanú vodu, alebo sa voda do múrov dostáva z okolia.

Pivnica

Pivnica

Dom

Dom

  • You must to post comments

Dobrý den. Ve sklepení je chemická podřezávka zdiva v místech podlahy velmi nejistá a toto je platné i pro mechanickou podřezávku, jelikož není vyloučeno, dokonce bych řekl, že je to skoro jisté, dle Vašeho popisu stavu, stáří budovy a fotodokumentace, že obvodové zdivo zavlhá ze dvou směrů a to od základu, tj klasickým fyzikálním průběhem, kapilárně vzlínající vlhkostí, která se do zdiva dostává ze zemní vlhkosti a tím působí odspodu, avšak zároveň dochází i k přenosu vlhkosti z bočního směru, tj. ze zeminy do svisle neodizolovaného podúrovňového obvodového zdiva a to v celé výšce svislé plochy, tj od základu až do výšky terénu, ale asi větší intenzitou ve spodní části stavby. Naopak je velmi nepravděpodobné, že by zdivo sklepení, kde není předpokládám svislá hydroizolace, bylo dotované vlhkostí pouze od základu. Proto ta obava, že po provedené injektáži u podlahy sklepení by docházelo k přemostění vlhkosti nad injektážní linii a očekávaný výsledek by se nemohl dostavit. U nepodsklepeného půdorysu domu je situace pro sanace vlhkého zdiva daleko jednodušší. Je potřeba zhotovit dodatečnou hydroizolaci v příčném řezu zdiva těsně nad podlahou, za předpokladu, že venkovní terén/pochozí plocha se nachází výškově už pod podlahou 1. NP. Dle fotodokumentace jsou omítky značně znehodnoceny dlouhodobým působením vlhkosti. Tyto nenávratně znehodnocené omítky by měly být odstraněny s dostatečným přesahem, cca 500 mm nad horním viditelným okrajem poškození. Po provedené injektáži zdiva AquaStop Cream, dle doporučeného technologického postupu, můžete po čtrnáctidenní technologické pauze zahájit omítací práce. Měla by se použít sanační omítka, která by měla být systémově aplikována na zaomítání ploch odstraněných původních poškozených omítek. Po zavadnutí sanační omítky, není dobré nechat povrch přeschnout, se nanese sanační štuk a tyto zednické práce se dokončují malbou vhodnou pro sanační omítky, tj. barvou s nízkým difuzním odporem.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268