Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobry den velice mě nadchla vaše technologie četl jsem dotazy a odpověďi a zdá se mi vše jasné akorát místnost kde se mně v rohu ze strany do ulice začala vlhnout zeď nevím co teď jelikož dum je po rekonstrukci podkladních betonů a po té jsem jak se říká udělal z izolace vanu a do te finální betony tak je jasné že se jedná o spodní vodu ale mám řadový dum vedle mně na vlhké zdi je soused neměli by jsme mít společnou zeď jak se dřív stavělo co když se stane že provrtám zeď skrz nebo málo ??? A druhá zeď je do ulice ale potíž je že předzahrádka je o proti mé podlaze cca 1metr niž znamena to že vše se bude vrtat zevnitř a vzhledem k tomu že mám betony odizolované musím vrtat tak vysoko nad podlahou, nestačí když v mém případě navrtám zeď těsně nad?? Podlahou?? děkuji mnohokrát za odpověd Lukáš Pešek

  • Lukáš Pešek stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Pešku, jistě jste si vědom, že je velká škoda, že při rekonstrukci podlahy jste již nezhotovil dodatečné vodorovné hydroizolace ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti, ale je pravda, že po bitvě je každý generálem, a tak to ode mne neberte jako výtku, takže se raději zaměřme na to, co s tím dál. Nejprve k té první otázce. Společné nosné zdivo u dříve stavěných řadových domů není nic opravdu neobvyklého. Doporučoval bych ale přeci jen tento postup. V prvé řadě bych se dohodl se sousedem o tomto postupu sanace vlhkého zdiva. Bylo by dobré zhotovit jeden kontrolní vrt skrz Vaše společné zdivo. Za prvé se tímto vrtem zjistí, zda výška podlahy Vaší postižené místnosti (v tom horším případě) není níže a (v tom lepším případě) zda naopak není výše než podlaha přízemní místnosti Vašeho souseda anebo jsou obě podlahy v jedné rovině, což by byl pro zhotovení vodorovné hydroizolace společného zdiva ideální stav. Za druhé se zjistí, jaká je skutečná tloušťka Vašeho společného zdiva a to z důvodu, aby injektáž byla provedena ve správné výšce a zejména na skutečnou tloušťku zdiva (mínus cca. 30 mm). Nedostatečná hloubka vrtů je vždy horší varianta, než jeden vrt skrz zdivo (v místě, kde nehrozí např. navrtání elektroinstalace, rozvodů topení atd). V neposlední řadě se vyloučí, zda se nejedná o dvě zdiva s mezerou. I toto není vyloučeno. Pakliže by se jednalo o dvě samostatné nosné zdi, je nutný trochu jiný postup injektáže, respektive, pokud by mezera mezi těmito dvěma zdmi byla dostatečně široká, izolaci – sanaci zdiva injektáží, byste zhotovoval na tloušťku Vašeho zdiva (mínus cca.30 mm.). Pokud by ale mezera byla velmi malá a byla by letitostí v dolní části, kde byste zhotovoval vodorovnou izolaci zdiva, vyplněná sprašováním zdících materiálů, které probíhá byť pomalu, ale v podstatě neustále, je nutné opět injektáž zhotovit na celou hloubku obou zdí, aby nedošlo k tzv. možnému přemostění vlhkosti od sousedního přilehlého zdiva přes zásyp, který je v těchto případech velmi pravděpodobný a častý, ale toto jsou pouze možné varianty a domněnky, které se právě tímto zkušebním vrtem potvrdí či vyloučí a tím se pak krémová injektáž zdiva zhotoví bezchybně. Té poslední otázce úplně nerozumím, ale zásada správně zhotovené injektáže je v podstatě jednoduchá. Pokud je půdorys místnosti nepodsklepen, kde zhotovujete izolaci zdiva proti vlhkosti, vždy vodorovnou linii injektáže zhotovujete v těsné blízkosti podlahy přízemní místnosti(místnostech). Pokud je ale půdorys v místě sanace vlhkého zdiva podsklepen a strop suterénu je nad úrovní terénu (pochozí venkovní plochy) není nutné linii izolace proti vzlínající vlhkosti zhotovit nad podlahou přízemí, ale už v těsné blízkosti terénu, pakliže se také neprovádí odvlhčení obvodového zdiva suterénních místností.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268