Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den,chtela jsem se zeptat,jestli kdyz ve sklepe,ktery nema bocni izolaci/je pod terenem/odkopani neni mozne a postavim predsazenou zed,vyresim vlhkost?jestli vlhkost zustane za zdi?pouzila bych pak hydroizolacni nater do koupelen.a pak jen odvetravani?zkusili jsme elektroosmozu,mame udelanou vanu-odizolovanou podlahu,nove omitky do dvou let zasolene a uplne znicene,ktere jsme museli odstranit,ale vlhko/dost znacne/ ve sklepe je stale problem.je nejake jine reseni co s tim?
Dekuji
zdravim
J.dlaskova

  • You must to post comments

Dobrý den,
předsazená přizdívka samozřejmě neřeší příčinu vlhké zdi, kterou popisujete. Ale na druhou stranu je to jedna z možností, která při správném provedení může vyřešit obyvatelnost a přijatelnost stavu v těchto prostorách.
Vámi popisovaná zeď by se dala izolovat bez výkopu kombinací plošné gelové rubové injektáže a liniové krémové injektáže okolo sanované plochy, dále liniové krémové injektáže a plošné krémové injektáže plošným Systémem AquaStop Cream, dále vnitřními hydroizolačními stěrkami s liniovým ohraničením krémovou injektáží a dalšími navazujícími izolačními a sanačními postupy, jako je např. protisolný nátěr AquaSalt Stop, hydroizolační stěrka AquaStop Bitumen 2K, sanační omítka, klimatická omítka apod.
Pokud byste chtěli realizovat přizdívku, doporučuji postupovat takto:
Nejsnadněji se Vám předsazená přizdívka bude zdít z Ytongu, samozřejmě i pálenou cihlou na tl. 150 mm, anebo i na štorc, abyste si tolik nezmenšovali prostor, a asi nejrychleji a nejlaciněji zeleným sádrokartonem. Předstěnu založíte na hydroizolaci v případě, že podlaha není izolovaná od zeminy. Mezera mezi předsazenou přizdívkou a zadní obvodovou zdí by měla být cca 100 mm. Zděnou přizdívku je třeba v různých výškách a délkách kotvit k zadní zdi, avšak tak, aby se vlhkost přes kotvící prvek nemohla přesouvat do přizdívky. Toto technicky není složité. V zadní zdi u stropu je třeba vytvořit několik otvorů s osazením mřížek proti vodě a hmyzu. Co je nejdůležitější, tyto odvětrávací otvory musí být vyvedeny směrem ven, nikdy ne dovnitř, ale u zadní zdi to jinak být ani nemůže. U zadní zdi bych doporučil zhotovit krémovou injektáž Systémem AquaStop Cream, a to cca 50 mm nad terénem. Tato linie ochrání před vzlínající vlhkostí nadzemní část fasády.
Na závěr musím říct, že tento postup sice neodstraňuje příčinu zavlhlé zadní zdi, ale je to technicky nenáročné, nákladově je to přijatelné a pro suterénní prostory je to vyhovující řešení. Mnou provozovaná poradna je nejen odborně zaměřena, ale snažím se poskytovat i praktické rady v případech, kdy zhotovitel má své řešení, které je přijatelné. Váš zamýšlený postup je tedy při výše uvedených doporučeních přijatelný.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268